Протягом 20 рокiв GlobalLogic надає консультацiї, розробляє та створює чудовi цифровi продукти та програмне забезпечення у самiсiнькому серцi Кремнiєвої Долини. Ми гарантуємо вам доброзичливе та iнклюзивне середовище, де у вас буде достатньо викликiв, i де ви будете вчитися та зростати кожен день.
4 червня 2018

QA Python Automation Engineer (Networking) (IRC60437) (вакансія неактивна)

Львів

Необхідні навички

Software Development experience — 3+ years
Good Python knowledge
Experience in usage/development of automated testing frameworks
Deep knowledge of TCP/IP networks
Linux/Unix experience
Good written and spoken English

Буде плюсом

Web applications testing experience
Expertise in Web development (HTML/CSS/Javascript)
Embedded projects

Пропонуємо

Interesting and challenging opportunity in a large and dynamically developing company
Exciting projects involving newest technologies
Professional development opportunities
Excellent compensation and benefits package, performance bonus program
Modern and comfortable office facilities

Обов’язки

Develop and execute automation tests for range of regidential gateway products
Main technologies:
Python,
Networking,
Linux

The product is Residential Gateways software deployed in million quantities around the globe in different devices.
For more than 5 years GlobalLogic team develops new models and maintains installed base.

Гарячі вакансії

Всі вакансії