Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Протягом 20 рокiв GlobalLogic надає консультацiї, розробляє та створює чудовi цифровi продукти та програмне забезпечення у самiсiнькому серцi Кремнiєвої Долини. Ми гарантуємо вам доброзичливе та iнклюзивне середовище, де у вас буде достатньо викликiв, i де ви будете вчитися та зростати кожен день.
28 вересня 2017

Junior Embedded Linux Engineer (IRC52578) (вакансія неактивна)

Львів

Необхідні навички

The C programming language
Linux and networking background
Intermediate English level
Smart and fast learner

Буде плюсом

Open source software contributions
Experience with OpenWrt / DD-WRT

Пропонуємо

Interesting and challenging work in a large and dynamically developing company
Exciting projects involving newest technologies
Professional development opportunities
Excellent compensation and benefits package, performance bonus program
Modern and comfortable office facilities

Обов’язки

New feature evaluation (time estimation / architecture)
Implementation / development
Bug fixing
Integration tests

Про проєкт

Globallogic is starting a new project related to Residential Gateways Middleware development based on OpenWrt.
For this project we are hiring a team of 10+ engineers.

Гарячі вакансії

Всі вакансії