GlobalLogic

Київ, Харків, Львів, Миколаїв

23 серпня 2021 0:42

Ярослав Характерник, Golang Developer в DocHQ

На сайті Дія City в розділі «12 міфів про Дія City» в міфі «IT-індустрія не підтримує проєкт» вказано:

Підтримку Дія Сіту висловили ряд професійних об’єднань та IT-компанії. Серед них — Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців, Американська торговельна палата, ЕРАМ, Ajax, Sigma Software, Reface, Genesis, Laverex та багато інших.

В списку компаній які входять в ЄБА є логотип та назва схожа на вашу eba.com.ua/member/tov-globallodzhyk-ukrayina/ (копія в архіві)

Також є цитата з Інтервʼю з топменеджером Ігорем Бєдою (копія в архіві):

Інший тектонічний зсув в індустрії — введення спеціального податкового та правового режиму для IT- бізнесу. Як ви ставитеся до «Дія City»?
Будь-який законопроєкт може бути стимулятором і регулятором. І між цими станами багато градацій. Ми ведемо активний діалог з Мінцифри як активний учасник «IT-асоціації України», щоб «Дія City» стала тільки стимулятором. Поки остаточні висновки зробити складно, тому що режим «Дія City» це не один законопроєкт, а безліч складових. Наприклад, поправки до Податкового кодексу. З огляду на те, що вже прийнято, можу сказати: у другому читанні врахували всі правки, які висувало бізнес-співтовариство. Ця версія краще першої. Але, насправді, для нас найважливіше реформа вищої освіти. Задоволення кадрового голоду буде стимулювати зростання індустрії набагато краще, ніж будь-які інші чинники.

Чи підтримує ваша компанія «Дія City»?

Відповідь на питання важливе для спеціалістів які підтримали петицію Стоп Дія Сіті! та петицію Стоп Дія Сіті! Ветування.

Ярославе, дякуємо за запитання! Ми уважно слідкуємо за ситуацією з Дія.City, проте наразі не хотіли б робити передчасних висновків, адже не бачимо картину повністю.

GlobalLogic є членом Європейської Бізнес Асоціації з 2015 року. До неї входить понад 900 компаній глобально, із яких 433 — в Україні. Усі члени є самостійними і їхня позиція може відрізнятись від думки керівництва Асоціації.

Ми вважаємо, що будь-які ініціативи щодо регулювання роботи галузі повинні підтримувати та стимулювати бізнес і створювати сприятливі умови для IT-фахівців. Дія.City — це не один законопроєкт, й поки розглянуто та схвалено не всі з них. Наприклад, не внесено поправки до Податкового кодексу України.

Разом із тим, парламентом уже прийнято низку поправок, які надавала бізнес-спільнота. Це важливий крок. Як активний гравець ІТ-ринку у рамках Асоціації «IT Ukraine» та регіональних ІТ-Кластерів, ми спілкуємось з Мінцифри стосовно ролі Дія.City виключно як стимулятора галузі. Пріоритетом для нас, як вже зазначалось у цитаті з інтерв’ю, все ж залишається реформування вищої освіти. Ми приділяємо багато уваги проблемам кадрового голоду, оновлюємо матеріально-технічну базу, збільшуємо кількість практичних занять у вишах. Такі зміни ефективно впливатимуть на зростання галузі.

Підтримали: Yevhenii Tsoufal

Ellina, дякую за відповідь.

Дія Сіті порушує 6 статей Конституції України.

То яка позиція була у GlobalLogic?