4 жовтня 2022 10:52

Serghii Bobryka, Solutions Architect в FTL

Пішов мій 4-й рік у FTL...

В IT я з 2006 року, мав нагоду попрацювати в компаніях і проектах різного рівня, тому порівнювати мені є з чим.

Щоб фідбек був об’єктивний, я хотів би почати з переліку мінусів компанії. Але... Не можу для себе їх виділити :) Тому напишу про хороше.

1. Компанія

FTL відносно молода та невелика компанія. Але це більше плюс ніж мінус.

— компанія дуже гнучка та креативна
— відсутня бюрократія
— Flat Organizational Structure (чи в багатьох компаніях CEO дзвонить раз у два тижні просто запитати який в тебе настрій, як справи на проекті, що нового?)
— компанія відповідально ставиться до виплати ЗП (були скрутні місяці у ковідні часи, коли клієнти затримували виплати на декілька місяців, але жоден співробітник цього на собі не відчув. Ще приклад: коли почалась війна, людям, яким були необхідні кошти терміново, компанія виплатила 2 ЗП)
— відсутність мікроменеджменту, тобі by default довіряють
— максимальна прозорість процесів компанії
— компанія має чітко сформовані цінності та цілі

2. Люди

Якщо описати FTL одним словом — це буде слово «сім’я».
Тут по справжньому тепла та сімейна атмосфера, чесно.

При співбесіді ми ретельно відбираємо кандидатів. І навіть якщо це буде супер спеціаліст, але як людина токсична — співбесіду не буде пройдено.
Зрозуміло що ми технічна компанія і звертаємо увагу на тех-скіли, але в першу чергу кандидат має бути людиною.

Як результат, маємо багато веселих, цікавих, креативних людей з якими приємно працювати.

3. Офіс

Офіс зручний, затишний, в центрі Києва. Багато всіляких плюшок, смаколиків, кікер, душ etc.

4. Проекти

Як сказав би колишній президент утікач: «FTL порожняк не гоніт :)»
Всі проекти серйозні, цікаві й на десятиліття.

Підбирається не людина під проект, а проект під людину. Тому кожен з задоволенням працює на улюбленому проекті.

Дуже часто відсутній менеджмент як посередник між бізнесом і розробкою. Тобто команда напряму спілкується з бізнесом і приймає активну участь в розвитку свого проекту.

5. Розвиток

Тут все супер.
Почну, мабуть, з теми яка всіх турбує — кар’єрне зростання і ЗП.
Починається все з усвідомлення де співробітник зараз і де себе бачить через певний час(1, 3, 5 років).
На основі цих даних компанія намагається підібрати проект, де співробітник максимально зможе себе проявити та розкритися. Немає такого: «Вибач ми не можемо тобі платити Х грошей, бо в клієнта стеля це Y», натомість компанія намагається дізнатись у бізнесу, як спеціаліст може підвищити свій внесок в компанію(це може бути нова технологія, сертифікація, і т д) і на основі запиту від бізнесу створюється чесний і прозорий роадмап, де бізнес бачить що отримає, а спеціаліст має чіткий вектор розвитку. Звісно можуть бути завищені очікування як з боку бізнесу, так і збоку співробітника, але в ході обговорення це все узгоджується.

— Performance Review
Раз на пів року — реально чесне ревью.
Створюється роадмап де чітко прописуються цілі та очікування з підходом Win-Win.
Ти робиш щось корисне для бізнесу/компанії — отримуєш винагороду.

— LightTalk
Це короткі спічі на різні теми, дуже часто навіть не технічні (самогоноваріння, риболовля, досвід життя в іншій країні і т д)

— StudyBudget
Кожен отримує певну суму на рік, яку може витратити виключно на розвиток(курси, сертифікації, книжки)

— Workshops
Це технічні евенти, де люди з певним досвідом діляться своїми знаннями у форматі HandsOn.

— Курси з Англійської мови 2 рази на тиждень

— Бібліотека та shared-account на Udemy

6. Плюшки

— в офісі завжди є якісь смаколики
— амортизація робочої техніки, допомога з придбанням нової
— медичне страхування
— лікарняні, відпустка, гнучкий графік
— подарунки на день народження, новий рік
— SecretSanta
— різноманітні паті, мітапи

Дякую FTL, ви круті!

Дякую за фідбек )) Величезне!