31 відгук

Кілька місяців тому проходив співбесіду на посаду junior ruby developer. Отримав дуже цікаве тестове завдання. Чудове спідкування з HR, сподобалось технічне інтерв’ю. На жаль, мої навички не відповідали вимогам вакансії, але я був радий отримати досвід спідкування та досвід виконання тестового завдання.
Мене вразило спілкування з HR, Олена професійно виконує свою роботу, спідкування з нею було легким і приємним, без жодного хвилювання чи негативних вражень під час та після комунікацій.
На жаль, я не зміг приєднатись до компанії. Можливо іншим разом пощастить отримати офер)

Доброго дня, Богдане!
Дякуємо за Ваш відгук :)
Ми дуже раді, що Вам сподобався досвід комунікації з нашою компанією. Сподіваємось на співпрацю в майбутньому :)

Вже понад рік я є частиною команди FTL, і хочу поділитися своїм досвідом. З самого початку мене вразила корпоративна культура компанії: відкритість, інноваційність і зосередженість на професійному рості кожного співробітника. Технічні ресурси та інструменти, які ми маємо в розпорядженні, завжди на передовій ринку, що дозволяє нам працювати над актуальними та викликаючими проектами.

Люди, котрі працюють в FTL — це найбільше, чим може пишатися компанія. Тут я зустрів людей, які дійсно горять своєю роботою, завжди готові допомогти та підтримати. Ми часто проводимо корпоративні заходи та воркшопи, де можна не тільки отримати нові навички, але і краще пізнати своїх колег.

Ще однією важливою перевагою є гнучкість робочого графіка та можливість працювати віддалено, що допомагає підтримувати рівновагу між роботою та особистим життям.

Все це робить FTL не просто місцем роботи, а справжнім ком’юніті, де кожен може реалізувати свій потенціал. Я щасливий, що обрав саме цю компанію і раджу всім, хто шукає місце, де можна зрости як професіонал і бути частиною чогось великого =)

Підтримали: Andrii MshkTetiana Hrytsko

Андрію, щиро вдячні за твій фідбек!
Раді що ти приєднався в FTL :)

Я працюю в FTL більше 2-х років на позиції Frontend Developer і не планую зупинятись лише на Frontend завдяки FTL.
Напишу по пунктам, чому я саме тут, тремін 2+ років, це досить великий термін, думаю читачу буде цікаво.
1) Тільки на стадії співбесіди, я вже почав розуміти, що якщо отримаю офер — то я тут надовго. С перших днів знайомства відчувалась сімейня + дружня атмосфере, де шукаєть не просто (очереднярского) розробника, а перш за все классну людину.
2) Із перших днів після оферу,коли прийшов на перший робочий день, я зрозумів що не помилився, дружня сімейна обстановка. Весь колектив, допомагає влитись, ні на секунди ти не відчуваешь себе як сам по собі.Це дуже круто мало де можна таке зустріти!
3) А далі тільки хороші новини) Конкурси, курси, івенти, спілкування, розвиток, атмосфера ... Це все що чекало мене по переду і чекає далі, це неймовірно!
4) Сприводу розвитку, вся команда націлена на твій розвиток і допомагає тобі у цьому, 24/7 .
5) Забеспечення на вишому рівні. Все що потрібно девелоперу, все є і навіть більше.
6) Пітримка неймовірна, так як зараз складні часи, але команда всіми рукама допомагає подолати цей непростий шлях і йдешь по цьому шляху із командой, це круто!
7) Проекти просто топ!
Я дуже радий був , коли прийшов до цієї компанії і радію, що кожен день йду заруку з нею!
Звісно, якщо описати весь спектр подій, можливостей і бенефітів, це потрібно буде витратити дуже багато часу, тому доєднуйся до нас і все бачиш на власні очі=)
Слава Україні і велике дякую FTL, ви неймовірні ! =)

Підтримали: Andrii MshkTetiana Hrytsko

Дякуємо за твій щирий відгук, Женя! )))

Я працюю в FTL вже 2 роки на позиції UX/UI Designer. Коли я шукав собі роботу, то велике значення для мене були саме відгуки про компанію. Тому я вирішив також доскласти свою частинку) За час що я працюю, я виділив декілька моментів, про які думаю буде цікаво почитати кожному.

1. Атмосфера і люди в компанії. В FTL дуже дружня атмосфера, всі один одному допомагають, та можуть виручити, підказати все що треба в будь який момент. Всі на позитиві та відносяться лояльно до будь яких питань.
2. Проекти. Проекти різноманітні, на будь який смак. Через це твої навички не стоять на місці, а постійно потребують їх прокачуванню.
3. HR команда та менеджмент компанії. Ці люди неймовірно піклуються про кожного співробітника в компанії. Їм важливо, щоб тобі було комфортно працювати. Постійно проводять різноманітні інтерактивні івенти, щоб була змога відволіктись від робочих задач та розслабитись. Це неймовірно круто, за що дуже дякую!
4. Розвиток і плани компанії. Компанія не стоїть на місці. Завжди продумує різноманітні плани та сценарії розвитку. І не просто продумує, а і приводить до реалізації. Я думаю кожен працівник відчуває різницю, як компанія зросла з моменту, як він тільки прийшов на роботу.
Тут прописані тільки плюси компанії, по логіці мають бути і мінуси. Проте за ті 2 роки, які я тут працюю, я поки що їх не знайшов)

Дякуємо тобі величезне за відгук! і за 2 роки нашої роботи разом :)

Я вже двічі приходив у FTL. І хочу трохи розповісти про обидва рази.

Отже, перший раз я прийшов у FTL джуном на дуже крутий в плані технологій проект. Він став для мене страшенним бустом в технічному плані. То був час мого найактивнішого технічного зростання в кар’єрі. Потім проект закрився, компанія намагалась мені запропонувати заміну, але, оскільки Java не є основним напрямком компанії, цікавих проектів не знайшлось і я вирішив йти далі. Проте хороші стосунки залишились :)
Другий раз я в FTL вже прийшов лідом на наявний проект. Мене FTL заманила можливістю розвиватись не стільки технічно, а, скоріше, софтово: менеджером/лідом. І на той момент це цілком відгукувалось з моїми бажаннями. Зараз маю досить різноманітні завдання. Працюю і як Software Engineer. I як Team Lead. І, навіть, як Architect.

От з таким різноманітним бекграундом прийшов час дати фідбек про компанію.
1. Компанія не дуже велика і позбавлена складних формальних процесів. Компанія дбає про кожного індивідуально, а не діє шаблонами. Фактично більшість людей знають одне одного так чи інакше. Тому виникає відчуття, що ти працюєш в колі добрих друзів і це надзвичайно приємно.
2. Компанія заохочує розвиток. Є багато внутрішніх інструментів, які сприяють росту людей. Окрім того, компанія дає можливості спробувати себе в нових технологіях/ролях.
3. У людини є можливість повпливати на компанію. Тут слухають людей. По цій же причині, в моєму відгуку не буде мінусів, бо те, що не подобається — вирішується. Також розробники мають можливість диктувати технології та підходи, що використовуються на проектах.
4. Конкурентна ЗП і регулярний її перегляд. Що приємно, в процесі перегляду немає якихось принципових границь на рейз. Хочеш суттєвий рейз — аргументуй. Якщо аргументи валідні — буде предметна розмова про наступні кроки, щоб його отримати.
5. FTL, як на мене, досить добре пережив covid і повномасштабне вторгнення.
6. Достойний соц. пакет + бонуси: ноут, або компенсація якщо зі своїм, корпоративна валюта, необмежені сік ліви, класна політика по вакейшнах (без свят, але 30 робочих днів на рік), святкування ювілеїв в компанії, ...
7. Чудовий офіс — будинок близько до центру Києва. Затишно, літом можна працювати на вулиці! Багато всіляких плюшок.

Дякую FTL, так тримати!

Дякую, Назар за змістовний і багатогранний відгук :)
Раді що ти з нами!

Хочу залишити свій відгук про цю компанію!
Після звільнення з попепредньої компанії активно шукала роботу, через це проходила багато співбесід у різних компаніях як і Українських так і закордонних, проте Faster Than Light виділився найбільше.

Найперше, це дуже приємні та розуміючі рекрутери, з якими було дуже-дуже приємно спілкуватися, як і на співбесіді, так і у текстовому режимі. Хочу зазначити також про чудову і дружню атмосферу під час співбесіди — ця година нашої розмови пролетіла так швидко, що я навіть не встигла це зрозуміти.
Усі відповіді на питання чи щодо наступних кроків були максимально швидкими, що теж не менш важливо.

Сам процес рекрутменту теж масимально простий і прозорий, без сотні співбесід з різними людьми та купою тестових завдань, рекрутери одразу усе пояснюють і покроково усе розказують.

Наступним кроком після співбесіди з рекрутером — співбесіда з CEO.
Чесно кажучи, це була одна з найприємніших моїх співбесід. Мені шалено сподобався підіхід CEO до самої співбесіди, одразу видно що компанія дбає про своїх людей та їхній саморозвиток, і ніколи не зупиняється на місці.

Так склалося, що я прийняла офер у іншої компанії, проте ця компанія явно заслуговує дуже і дуже великої поваги. Щира рекомендація, усім хто шукає роботу ❤

Анастасіє, дякуємо за ваш відгук! Нам дуже приємно, що ми змогли зробити процес рекрутменту для вас максимально комфортним! Нам також було приємно з вами познайомитись та поспілкуватись)) Бажаємо значних карʼєрних досягнень в обраній вами компанії та сподіваємось на співпрацю у майбутньому;)

Працюю в компанії вже майже 10 місяців. Коли на першій співбесіді мені сказали, що в компанії особлива увага приділяється софт скілам, я віднеслась трохи скептично. Але зараз з повною впевненістю можу сказати, що це абсолютна правда. В компанії чудова атмосфера співпраці та допомоги. До будь-якої людини в компанії можна звернутись з питанням і тобі з радістю допоможуть чи підкажуть до кого звернутись.
Затишний офіс в центрі міста з садочком та фонтаном, що створює приємну атмосферу для роботи, але можна працювати і віддалено. Завжди цікаві онлайн та оффлайн івенти, є крута система внутрішньої «валюти», просто нереальна кількість відпустки, спікінг клаб та багато інших плюшок. Цікаві та складні проекти, де можна розвиватися як спеціаліст і використовувати сучасні технології.
Загалом, в компанії працювати дуже комфортно, атмосфера сповнена довіри та піклування, що дійсно мотивує. Я дуже щаслива, що стала частинкою FTL ❤️

Дякуємо за твій відгук, Світлано!

Привіт. Працюю в FTL реакт розробником вже більше ніж пів року і хочу поділитись враженнями. Відгуки на даному ресурсі дуже допомогли мені зробити правильний вибір компанії, і я вважаю за потрібне доповнити стрічку.
Щодо плюсів:
• Конкурентна ЗП та її стабільна виплата.
• Найбільша відпустка, з тих які я зустрічав — 30 днів на місяць.
• Можливість брати лікарняні без довідки або просто дей оф.
• Перегляд ЗП кожні півроку, залежно від навичок та вмінь.
• Виділяється значна сума кожному співробітнику на рік для саморозвитку, відвідування конференцій, курсів або придбання літератури.
• Процес хайрингу напевно найкомфортніший з усіх, що я мав. Він складається з 3-х етапів, і кожне інтерв’ю ще більше підсилювало бажання працювати тут.
• Процес онбордингу грамотно продуманий, а система підтримки «баді» — просто суперова ідея.
• Мені дуже пощастило з командою та тімлідом. Всі готові прийти на допомогу в будь-який момент. Проект цікавий та відносно складний, де я отримав багато нових знань.
• Також я дуже вдячний за якісне код-рев’ю старших колег, які завжди вказують на недоліки.
• Відділ HR часто комунікує та цікавиться можливими проблемами в роботі, баченням покращення умов праці та взаємодії між колегами.
• Менеджмент дуже професійний та продуманий, організація на найвищому рівні.
• Чудовий офіс в центрі міста з кавою та смаколиками. Обов’язково подивіться фото).
• Техніка для роботи не надається, але присутня грошова компенсація щомісяця, що на мій погляд, навіть краще.
• Прекрасні можливості для вдосконалення англійської.
• Дружні розмови на little Friday talk.
• Безліч різних івентів та розваг для дружньої атмосфери всередині компанії.
• Чудові подарунки на свята та інші знакові події.
• Прикольна система накопичення балів, які потім можна вигідно обміняти на цікаві плюшки.
Можу ще багато перелічувати.
Мінусів не знайшов, як не намагався.
В цілому FTL — чудова компанія для роботи та розвитку. Працювати тут — це задоволення і радість. Колектив — дуже приємні та позитивні люди. Токсичні персони сюди просто не потраплять. Я вважаю, що мені дуже пощастило працювати з такими чудовими друзями. Всім велике дякую!

Андрій, Дякуємо за відгук!

Я працюю в FTL вже більше 3х років. Вважаю, що в рамках IT це великий термін.
Саме в FTL в мене була можливість перейти з .Net на ROR. Тут я сильно виріс як веб-розробник. Я зміг розкрити свій потенціал і успішно стати тімлідом.
Це невелика аутсорс компанія. Має багато цікавих проектів, багато крутих спеціалістів.
Основний стек — ROR, але FTL успішно розвиває інші напрямки.
Я вважаю, що саме дякуючи невеликому розміру компанії і відсутності бюрократизму, тут є можливіть реалізувати себе на повну. Саме так і відбулось в мене. Тут прислухаються до кожного.
Компанія добре себе показала під час ковід пандемії і повномасштабного вторгнення.
FTL вже успішно провів 3 інтернатури. Це дало змогу багатьом людям вивчити IT технології і навіть отримати свою першу роботу в IT.
Хороший налагоджений процес рекрутменту. Хоч він може здатися дещо ускладненим у порівнянні з іншими компаніями, але все проходить легко і швидко.
Усі проекти цікаві. Розробники мають можливіть диктувати технології, підходи розробки. Це створює комфортні умови праці. Тімліди мають великий вплив на формування своєї команди.
Стабільна виплата заробітньої плати. В мене ніколи не було з цим проблем, не зважаючи на умови в країні.
Необмежені сікліви і велика кількість відпустки на рік.

Дякую, Олеже ❤️

I would like to share my opinion regarding FTL company.
I have been working for the company for about 2 years.
I work remotely and don’t know all the guys, but I still feel all the warmth and friendliness of my colleagues.

First of all, I will list the pros of working at FTL.

— The projects are cool and interesting. There is a lot of work on daily bases, but I am satisfied as I grew up professionally at FTL.
— FTL pays a lot of attention to the employees.
— There are no problems with payment, everything is on time and clear.
— There are all the advantages of a high-level company.

Throughout all the time I have worked for the company, there hasn’t been any negative experience.
I would like to thank FTL from the bottom of my heart for the opportunity to work here.

Strongly recommend joining the company.

Armen, thank you so much for your feedback!

Пішов мій 4-й рік у FTL...

В IT я з 2006 року, мав нагоду попрацювати в компаніях і проектах різного рівня, тому порівнювати мені є з чим.

Щоб фідбек був об’єктивний, я хотів би почати з переліку мінусів компанії. Але... Не можу для себе їх виділити :) Тому напишу про хороше.

1. Компанія

FTL відносно молода та невелика компанія. Але це більше плюс ніж мінус.

— компанія дуже гнучка та креативна
— відсутня бюрократія
— Flat Organizational Structure (чи в багатьох компаніях CEO дзвонить раз у два тижні просто запитати який в тебе настрій, як справи на проекті, що нового?)
— компанія відповідально ставиться до виплати ЗП (були скрутні місяці у ковідні часи, коли клієнти затримували виплати на декілька місяців, але жоден співробітник цього на собі не відчув. Ще приклад: коли почалась війна, людям, яким були необхідні кошти терміново, компанія виплатила 2 ЗП)
— відсутність мікроменеджменту, тобі by default довіряють
— максимальна прозорість процесів компанії
— компанія має чітко сформовані цінності та цілі

2. Люди

Якщо описати FTL одним словом — це буде слово «сім’я».
Тут по справжньому тепла та сімейна атмосфера, чесно.

При співбесіді ми ретельно відбираємо кандидатів. І навіть якщо це буде супер спеціаліст, але як людина токсична — співбесіду не буде пройдено.
Зрозуміло що ми технічна компанія і звертаємо увагу на тех-скіли, але в першу чергу кандидат має бути людиною.

Як результат, маємо багато веселих, цікавих, креативних людей з якими приємно працювати.

3. Офіс

Офіс зручний, затишний, в центрі Києва. Багато всіляких плюшок, смаколиків, кікер, душ etc.

4. Проекти

Як сказав би колишній президент утікач: «FTL порожняк не гоніт :)»
Всі проекти серйозні, цікаві й на десятиліття.

Підбирається не людина під проект, а проект під людину. Тому кожен з задоволенням працює на улюбленому проекті.

Дуже часто відсутній менеджмент як посередник між бізнесом і розробкою. Тобто команда напряму спілкується з бізнесом і приймає активну участь в розвитку свого проекту.

5. Розвиток

Тут все супер.
Почну, мабуть, з теми яка всіх турбує — кар’єрне зростання і ЗП.
Починається все з усвідомлення де співробітник зараз і де себе бачить через певний час(1, 3, 5 років).
На основі цих даних компанія намагається підібрати проект, де співробітник максимально зможе себе проявити та розкритися. Немає такого: «Вибач ми не можемо тобі платити Х грошей, бо в клієнта стеля це Y», натомість компанія намагається дізнатись у бізнесу, як спеціаліст може підвищити свій внесок в компанію(це може бути нова технологія, сертифікація, і т д) і на основі запиту від бізнесу створюється чесний і прозорий роадмап, де бізнес бачить що отримає, а спеціаліст має чіткий вектор розвитку. Звісно можуть бути завищені очікування як з боку бізнесу, так і збоку співробітника, але в ході обговорення це все узгоджується.

— Performance Review
Раз на пів року — реально чесне ревью.
Створюється роадмап де чітко прописуються цілі та очікування з підходом Win-Win.
Ти робиш щось корисне для бізнесу/компанії — отримуєш винагороду.

— LightTalk
Це короткі спічі на різні теми, дуже часто навіть не технічні (самогоноваріння, риболовля, досвід життя в іншій країні і т д)

— StudyBudget
Кожен отримує певну суму на рік, яку може витратити виключно на розвиток(курси, сертифікації, книжки)

— Workshops
Це технічні евенти, де люди з певним досвідом діляться своїми знаннями у форматі HandsOn.

— Курси з Англійської мови 2 рази на тиждень

— Бібліотека та shared-account на Udemy

6. Плюшки

— в офісі завжди є якісь смаколики
— амортизація робочої техніки, допомога з придбанням нової
— медичне страхування
— лікарняні, відпустка, гнучкий графік
— подарунки на день народження, новий рік
— SecretSanta
— різноманітні паті, мітапи

Дякую FTL, ви круті!

Дякую за фідбек )) Величезне!

Я дуже постараюсь не написати полотно, хоч тут можна писати цілу книгу в трьох томах, стільки всього пережили разом за період роботи в компанії.

Почну з того що мене знайшла FTL трохи більше року тому та тепло прийняла в свою родину. Як написала нижче Крістінка, FTL це саме родина і без перебільшень. Тут люди які чують, піклуються, цікавляться, прислухаються, підтримують, сприяють, цей список можна продовжувати довго)

Страшно тішилась нашим офісом. Це було затишне місце в мальовничій частині Києва, з неймовірним видом з вікна, яким я мала змогу милуватись прямо з робочого місця поки не почалась війна 😭 І пофігу на горку перед будинком на якій стікала сімома потами та задихалась як заядлий курільщік, поки нарешті добиралась до входу в офіс. Ще ні одному ITшніку не завадила фізкультура, як то кажуть 😂

Дякую за наші корпоративи, п’ятничні зустрічі з попкорном і коктейлями на кіно, настолки, перерви на гру в теніс, теплі розмови на кухні за кавою, ранкові смачні сюрпризи, лайт токи в лівінг румі, Secret Santa party з подарунками і багато багато чого. Це була перша моя робота, де мені прямо на робоче місце ввечері офіційно принесли алкогольну сангрію і сказали «фффатіт працювать, пішли відпочивать!» 😆 І хоч зараз я далеко від вас, та всеодно відчуваю вашу підтримку та турботу!

Дякую, що ствоили простір, де можна говорити без фільтрів і при цьому залишатись в безпеці, це неймовірно круто. Суперовсько, що у нас комбінується якимось дивовижним чином і робота, і навчання, і взаєморозвиток, і просто дружнє спілкування. Цікаво як стільки людей з однаковими цінностями знайшли один одного, це неймовірний досвід. На цьому завершу, щоб не змучити того хто читатиме, але скажу останнє

Дякую, що ми разом! Вірю, ще обіймемось! Слава Україні та FTL =)

Дякую за фідбек )) це дуже важливо для мене.

Круто коли усі зірки сходяться разом.

FTL дуже здивував з перших хвилин. Дуже класні, веселі, толкові хлопці та дівчата. Супер крутий менеджмент. Щирі та відкриті. Всі.

Компанія працює над реально крутими проектами з нереально крутими замовниками.

Тут ніхто не гоне в шию, завше підскажуть, розкажуть, покажуть, навчать.

Тут 0 бюрократії, немає вічних паперових волокіт. Тут розуміють і підтримують. Тут сортирують сміття і віддають на переробку. Круті івенти, як онлайн так і офлайн. Тут ще багато чого крутого. Тут треба спробувати. Це той топовий рівень який важко буде чимось перебити.

Я тут працюю вже 10 місяців. Та вперший раз в житті за 10 місяців роботи я жодного разу не подумав — дідько, знову на роботу, знову працювати.

Дуже щасливий що не повівся на всяку чєпуху і аксептув оффер від FTL ❤️

Дякую за фідбек )) і що ти з нами!

Я працювала в FTL 1 рік. І в мене залишилися лише позитивні відгуки та теплі спогади!
Прекрасний колектив, компанія дає все для професійного зростання, для комфортної та спокійної роботи, для відпочинку та мотивації.

Цікаві проекти, дружня атмосфера в колективі. Всі внутрішні процеси побудовані на чесності, злагодженості, підтримці та турботі про кожного. У критично важкий час (початок війни), компанія дала максимальну підтримку та відчуття стабільності.
З мінусів ... їх просто немає! Команда завжди працює над тим, щоб їх не було і у них це виходить круто!

Моє головне спостереження: настільки комфортно тут працювати, що не виникає бажання брати відпустку, а компанія дає велику кількість днів для відпочинку

Безмежно дякую за все!❤️
Бажаю Вам цікавих проектів!

Це парадоксально, але чим більше я тут працюю, тим важче підібрати правильні слова для відгуку. Тому не буду підбирати, а напишу, як є.

Я пропрацювала в FTL вже більше 3 років. Прийшла я сюди як manual QA, але моєї нелюбові до роботи з людьми було недостатньо, тому тепер я проджект менеджер 😏 Ми разом пройшли і проходимо через таку купу всього, чого, мабуть, вистачило би на декілька компаній. Але цей шлях приємно проходити саме з FTL. Тому що це не просто колеги (готуйтеся, зара прозвучить до біса банально), але велика родина. Родина, в якій є серйозний папка, який спочатку здається суворим і безкомпромісним, але насправді він просто переживає за тебе і добробут усієї родини. Є мамка, яка завжди пригорне, підтримає, знайде правильні слова, а де треба — дасть на горіхи. І є сестрюні та братюні, з якими можна складати п’ятничний плейліст крінжового музла, одягатися в стрьомні хеллоуінські костюми, намагатися зрозуміти, куди так швидко дівається молоко, малювати на дошці всяке важливе і голосно обурюватися, коли його витирають і починають писати щось по роботі. Можна відчувати себе відкрито і комфортно, навіть такій насправді зажатій рохлі, як я. Інколи ще можна й попрацювати. При цьому говорити можна чесно і прямо, можна відчувати свій внесок на проекті, можна впливати на життя та рішення в компанії, та багато іншого. Не можна тільки прокручувати в кікер. (До речі, кікер все одно крутіше.)

Тут немає бездушності великої галери, всі знають один одного по іменах (ну майже всі🌚). Сюди потрапляють і залишаються люди, які цінують цю атмосферу ламповості з ноткою розхлябаності, але можуть у будь-який момент включити такого профі і так зафігачити перед дедлайном, що ти будеш дивуватися, як це взагалі можливо.
Це родина, яка завжди прийме до себе у найгірших ситуаціях. І з якою продовжуєш відчувати зв’язок навіть після релокейту в іншу країну.

До цього абзацу все одно, скоріш за все, ніхто не дочитав, бо вже подумав, що відгук проплачений (формально так і є, бо з регулярністю оплат в FTL все в порядку), тому скажу про мінус. Скоріше навіть не про мінус, а певний нюанс, який треба розуміти (і тут не про той анекдот). Бо всі мінуси, які є чи колись були, я можу зрозуміти та інколи навіть певним чином повпливати, щоб їх не стало. Але є те, що моя «тонка» натура не завжди може прийняти — це аутсорс-компанія, з усіма атрибутами аутсорсу. Тому інколи треба йти на компроміси зі своїми перфекціоністськими уявленнями про правильність і абсолютну чесність. Проте, мабуть просто так скрізь, тому що business is business, і там завжди "все не так однозначно"(тьху).

Енівей, люблю вас, мишаки! Хочу до вас і чекаю в гості❤️

Я працюю з FTL 1.5 роки. Маю наперед сказати, що я повернута на чесності та справедливості. Виявилось, що це — одні із основних принципів компанії. Крім того, я дуже прискіплива і не звикла довіряти, особливо, коли розказують, як все гладко. Я чесно старалась знайти мінуси: якесь не таке відношення, зловити на невчасній оплаті або взагалі на неоплаті, на непідписаному договорі, на переробках і на те в мене були причини, бо всі компанії з якими я співпрацювала раніше проколювались по цим пунктам. Уявіть мій подив, коли виявилось, що в світі існують адекватні люди і всі вони працюють тут.

Плюсики
— В перші дні в нас був невеличкий міскомʼюнікейшн, який вирішився буквально за 10 хвилин.
— Компанія не раз йшла мені назустріч, коли мова йшла про оформлення договору зі страховою, допомогли купити мій перший mac, відстоювали мої принципи, бажання та графік з клієнтом, підтримали моє бажання вчитись в універі і при цьому повноцінно працювати.
— В перші дні мене вразило те, на скільки люди тут вільно себе почувають, те що не всюди побачиш, тут можна на всі 100% залишатись собою і знайти однодумців з будь якого приводу.
— FTL має свої дуже приємні плюшки типу постійних цікавих івентів, оплати курсів (не тільки професійних), велику кількість днів відпустки, компенсацію за роботу на своєму залізі, LightTalks, можливість приходити/не приходити в офіс за власним бажанням і свою Taco-валюту.
— Мені дуже пощастило з першим лідом, який допоміг мені адаптуватись, де треба хвалив, де треба показував, як зробити краще.
— Кожні півроку проводять ревʼю та допомагають створити роадмап для подальшого розвитку.

Є кілька і мінусів (бо ми ж тут за справедливість):
— Розташування на вершині клятого яру в центрі Києва, і хоча в офісі є душ, ця гірка мене колись доконає....
— Теми на Speaking Club часто аж надто чіпляючі
— Відсутність вихідних на державні свята
— І так як компанія дуже відкрита до нового, то деякі процеси налагоджуються в процесі (сорян за тавтологію)

А так ❤️😘 і дякую, що є в моєму житті

Один рік роботи в компанії це мабуть оптимальний час щоб написати відгук, адже встигаєш ознайомитись зі всіма, чи більшістю аспектів роботи в компанії. Отже, можу поділитись наступним:

Мені однозначно повезло з проектом і командою. Проект новий, найсвіжіші ruby, rails і т.д. і з таким працювати одне задоволення. В команді є досвідчені розробники, які не тільки роздають завдання, але й допомагають вчитись, розвиватись і в незрозумілих моментах завжди знайдуть час щоб допомогти. Загалом будь-хто в компанії поділиться досвідом і може порадити «як краще».

Сама компанія невелика і дружня. Мінімум бюрократії, за весь час не стикався з якимись проблемами. Щодо фінансової складової, то не було затримок з виплатами, все завжди вчасно. Є можливість працювати віддалено (що і роблю весь час роботи, оскільки з іншого міста). Відпустки чи вихідні погоджують без проблем і навіть є цікаво штука: пів дня вихідного, якщо виникли непередбачувані певні обставини і це інколи виручало.

Ще під час співбесіди сподобалось спілкування з HR, все розкажуть, покажуть, допоможуть). Та й взагальному співбесіда пройшла класно і практично одразу отримав відгук (що буває не часто) і офер.

Окремо хочу виділити Lightning Talks, це невеликі мітинги де люди діляться всім чим захочуть (нові технології, досвід, просто цікаві теми).

За весь час роботи так і не стикнувся з якимись великими мінусами, будь-які проблемні моменти завжди можна обговорити і вирішити.

Загалом це місце де можна і хочеться працювати.

Я проработала в компании 1 год.
Из плюсов:
— Приятные и заботливые HR, постоянно что то организуют, куда то вовлекают, бегают по офису и переживают чтобы всем было удобно.
— Комфортный офис и приятный коллектив.
— Хорошие условия для роста. Есть возможность выступить с лайттоком, компания предлагает свою помощь и поддержку в написании статей, много прекрасных специалистов которые всегда готовы помочь
— Возможность работать удалённо, при желании всегда можно приходить в офис.
— Наличие парковки под офисом, всегда можно припарковаться прям в паре метров от входа

Из минусов:
— Я столкнулась с большим количеством овертаймов, но это зависит от проекта. На моем проекте так получилось
— Крутая горка на подъезде к офису которую мне было сложно преодолеть как на машине так и ногами

В целом очень благодарна компании за весь полученный опыт, это было прекрасное время.

З FTL я пропрацював півтора роки.

Компанія має комфортний офіс в центрі, куди досить зручно добиратись. За потреби надають додаткову техніку, типу (монітор, миша, клавіатуа, або навіть ноутбук).

LightningTalks — за це окрамий плюс в карму, оскільки це дає можливість як спробувати себе в якості оратора, так і почути корисну або просто цікаву інформацію. Це дозволяє відкривати себе з іншої сторони.

В компанії є бюджет на працівника, за ці гроші можна оплатити курси для розвитку, або використати їх по іншому, з метою досягнення нових знань. Це дуже круто, оскілька не часто зустрічав таку опцію в Україні.

CEO завжди дає знати про останні апдейти в компації, це формує здорову корпоративну культуру у відношенні «керівництво-працівники».

Компанія надає можливість працювати як віддалено, так і в офісі, тобто працівники не вимушені працювати виключно вдома, або виключно в офісі, і це також дуже зручно.

HR — відповість на всі питання, і допоможе у випадку виникнення курйозів або непорозумінь. Офіс менеджер зажди зранку покладе свіжі фрукти і організує пікнік для компанії або спільні покатушки на велосипедах.

Пропрацювавши в компанію приблизно півроку можу виділити наступне:

Компанія надає хороші можливості для росту — індивідуальний план розвитку, лайтінгтоки, постійні апдейти в IT світі і т.д. Для людей, які мають велике бажання і енергію розвиватись, вважаю, що в даній компанії для цього будуть всі умови) Головне наполегливість і бажання вчитись!
Також, як показує практика, колектив — один з найважливіших моментів роботи у компанії. І як часто буває на невеликих фірмах, тут панує достатньо здорова і дружня атмосфера. Тому якщо потрібна порада або допомога колег, то тут допоможуть і підтримають)
Радує, що компанія надає можливість працювати віддалено, що говорить про те, що компанія розвивається і адаптовується до мінливих умов, які відбуваються в IT світі.
Загалом, співпрацею з даною компанією задоволена! Якщо ви енергійний, спраглий до знань і роботи фахівець, то вам сюди)

Дякуємо тобі Наталя, нам дуже приємно і ми раді співпраці з тобою!

Проходила на позицію Senior PM. Ця вакансія ще актуальна :) При першому спілкуванні з рекрутерами зрозуміла, що додатково до SPM позиції, є ще функціональні обов’язки більше, як PMO. Ну ок. Вирішила продовжити спілкування. Зустріч пройшла ок. Наступний етап уже був спілкування з CEO компанії. Все ніби було теж нормально. CEO говорив, що його цікавить людина, яка не буде займатись умовно мікро менеджментом, а більше high-level менеджментом. Ну ок. З цим досвід теж є. Попрощались, все ок.
Сьогодні приходить відповідь від рекрутера: «...у тебя отличный опыт и английский, но мы все-таки больше рассматриваем кандидатов именно с опытом работы разработчиком в прошлом». Що?
Ви серйозно?
Ні в вакансії ні в спілкуванні на першій і другій зустрічах про це не йшлось взагалі!
Як розуміти це? Ви на ходу міняєте вимоги чи як?
Якщо вам кандидат не підійшов по якихось причинах, то хоча б правду напишіть, а не вигадуйте нові вимоги, які ніде не були вказані і проговорені.
Маячня якась.

Доброго дня Наталіє!

Дякую вам за зворотній зв’язок, досить добре пам’ятаю нашу розмову. Ви справили гарне перше враження при розмові з рекрутером, наш діалог також був досить змістовним.

На співбесіді ми обговорювали те, що технічний досвід є важливим і рекрутер наголошувала на тому, що ми віддаємо пріоритет кандидатам з досвідом програмування. Ваш профайл свідчив про те, що ви маєте добре орієнтуватися в технічній сфері, тому ми й призначили другий етап співбесіди.

Паралельно ми провели декілька інтерв’ю з різними спеціалістами, та дійшли висновків, що надалі будемо розглядати кандидатів з більшим технічним бекграундом. Варто додати, що нам важливо знайти людину, яка буде на одній хвилі з нашою командою.

Беручи до уваги все вище написане, ми не дійшли до підписання офферу. Більш ніж певен, ви знайдете компанію де ваші професійні здібності будуть підходити більше. Ще раз дякую за ваш час.

Я работаю в FTL относительно недавно, но я все-таки постарался выждать и не писать отзыв сразу.
При поиске новой работы в первую очередь я ориентировался, на стек технологий, поскольку имел неприятный опыт ранее, когда обещали одни технологии, а на деле в компании не было и близко проектов с ними. Так получилось что я получил два офера в один день, именно с тем стеком что я хотел, решающим фактором стало отношение ко мне со стороны компании во время собеседований! И я ни разу не пожалел, коллектив очень приятных людей! Более того у меня в команде был еще умный, спокойный и ответственный и понимающий наставник, чему я оказался безмерно рад.

Что касается офиса, да, он в центре и он крутой! Очень порадовала возможность развития, не абстрактно, а конкретно составленный план на ближайшее будущее который я составил в месте с коллегами. (Списки и планы это то что я люблю)

В итоге я таки спустя долгое время получил интересные проекты, задачи и тот долгожданный стек технологий и даже больше))

Но как оказалось самое главное что меня порадовало это люди и атмосфера на работе, мне приятно, спокойно и интересно. Так что я очень рад своему выбору!!)

Проходив співбесіду у FTL, до процесу компанія відноситься дуже професійно, спілкування залишило тільки позитивні враження!

Вадим, дякуємо за теплі слова! Нам теж було приємно спілкуватися, маю сподівання, що ще побачимося!

Вероятно 9 месяцев работы в компании — оптимальный срок, что-бы сложить свое впечатление о компании и проекте в котором работаешь. Я не буду писать о печеньках, страховках, английском и корпоративах — это все как везде. Вещи о которых я буду писать касаются в первую очередь проекта, в котором я работаю, и могут отличаться от проекта к проекту. Вот что мне нравится:

Классическая рубишная команд, без тестировщиков и аналитиков. У нас в проекте 6 рубистов фул стек не меньше мидла (есть правда один джун, но почти стронг джуниор), 1 проджект, 1 супер-сениор фронтендщик. Уточняем детали задачи напрямую с заказчиком сами покрываем тестиками.

Хороший продукт. Это на самом деле просаживает когда делаешь плохой продукт. Наш проект это рабочий бизнес — поэтому нам дают время порефакторить кодик и написать тесты.

Ненавязчивый менеджмент. У нас есть проджект менеджер, она нарезает нам задачи на неделю и согласовывает с заказчиком и с нами. Все, больше никакого планирования и совещаний. Плюс часть задач можно выбирать на свой вкус — что больше хочется.

Адекватный пересмотр ЗП. Здесь не нужно шантажировать компанию джоб офферами что-бы получить повышение.

Я был на концерте Билли Айлиш, и это была командировка

Менеджмент компании — вмешивается в дела проекта, только если ситуации выходит из под контроля. Т.е. нет никаких «ковров» и «прожарок»

Проходив нещодавно співбесіду в цієї компанії. Загалом офіс гарний і все в такому дусі. Чемно поспілкувалися. Перше що здивувало, те як менеджер причепився до того, що дизайнер має знати SEO i Google Analytics. Потім були всі стандартні запитання стосовно дизайну. Після того прозвучав смішний діалог:
— А ти звідки сам будеш?
— З Житомирської області. А чому запитуєте?
— Просто києвляни зазвичай не розмовляють українською мовою...
WTF!!??
Людина, що хотіла, показати свою елітарність?)
Але опісля я на це все забив, думаю емоції, вся фігня. Почав робити тестове. Відправив. Щось тиждень чекав відповіді. Потім заходжу на Джинні бачу знову відкрита вакансія дизайнера. Запитую у рекрутера, що там по результатам мого тестового. Відповідь була, що все дуже класно і однозначно краще аніж інші кандидати та все ж не можемо дати тобі оффер. Пояснення причини від рекрутера я так і не почув. Типу ти хороший спеціаліст, але не той якого ми шукаємо. Я ще раз уточнив, що конкретно, і знову ж таки не почув стверджувальної відповіді. Судячи з самого тестового та з переписки склалося враження, що народ на шару збирає макети, а потім з них щось собі склеює. Як на мене, не витрачайте даремно свій час.

Доброго дня Вікторе, дякуємо за ваш відгук.

Нам прикро, що у вас склалося упереджене враження про нашу компанію.
 В FTL дружно працюють хлопці та дівчата з усієї України, шкода, що питання — «ice breaker» було сприйнято занадто особисто.
Ваше тестове приємно виглядало, але ви прийняли комплімент рекрутера як позитивну відповідь.
При підборі, ми звертаємо увагу на велику кількість факторів, серед яких: hard/soft skills, володіння англ. мовою, ідеї та підхід до дизайну. Вигляд тестового це один з пунктів на які ми орієнтуємося.

З усіма кандидатами ми обговорюємо умови виконання тестового завдання.
 Гарантуємо, що не беремо в роботу і не використовуємо результати жодного тестового зробленого на етапі співбесіди.
Якщо у вас лишилися питання будемо раді їх проговорити.
Вдячні за ваш час та небайдужість.

Работаю здесь недавно, но рассказать уже есть что.

Выбирал место из нескольких вариантов, где-то готовы были оффер предлагать после первого же собеседования (немного настораживало). А в FTL этапов было побольше, но опыт общения мне понравился, поэтому и выбрал.

Во-первых, это приятное место для работы и развития. Пришел писать фронтенды, в итоге выполняю и задачи по серверу, чем очень доволен. До этого думал «вот, когда-то сяду изучать», а тут в боевых условиях можно попробовать, а не вот эти вот блоги и тудулисты.

Во-вторых, здесь всегда есть с кем поговорить и посоветоваться, у многих ребят есть экспертиза в разных технологиях, так что если в чем-то плаваешь, почти наверняка найдется тот, кто в этом разбирается. Короче говоря, коллектив тоже очень приятный, есть о чем поговорить и кроме работы.

В-третьих тут есть некоторый уровень распущенности, что не может не радовать, когда ты немного разгильдяй творческая личность. Но работать надо, да, просто никто душу из тебя не вытряхивает и над ней не стоит.

Короче говоря, рекомендую.

странно, наверное, отзыв от HR читать.. это ведь часть моей работы и отзыв, теоретически, не может быть плохим..) но я ведь тоже часть компании и вправе выразить свою точку зрения))

я люблю эту компанию и всю команду
. мы растем и развиваемся все вместе, шутим вместе, разгребаем кто говнокод, а кто бардак вместе ;)
мы очень разные и каждый крут по своему, я думаю нас объединяют ценности, каждый из нас умный, честный и отзывчивый
люди это первое и самое важное что у нас есть;) и я стараюсь сделать каждый ваш рабочий день уютным, приятным и продуктивным.

Нравится мне моя работа, вот ;)

Всегда моя душа лежала к небольшим компаниям и проектам. На работе для меня важны, всего лишь, команда, развитие, проект, справедливая з/п, свобода в выборе времени работы и места (в рамках разумного), при этом находясь в офисе с командой. И всё это я получаю тут. 🖤

Компания заинтересована в моём (и не только) развитии как специалиста.
А ещё, во время командировки, попала на музыкальный фестиваль своего плейлиста. Что может быть ещё круче?

Конечно, нужен некоторый уровень самомотивации и самоорганизации, потому что приходиться работать без хлыста над головой.

Нормальная работа, за которую платят хорошие деньги; командировки и лучший заказчик в мире. Вдобавок к этому небольшая команда, способствующая сохранению той самой атмосферы, а отсутствие каких-либо местных «программирую-42-года-будет-как-я-сказал» и десяти уровней менеджмента позволяют ощущать свое непосредсвенное влияние на проект.

Помимо прочего, весьма гибкая система обучения, что позволяет абтрактному фронтэндщику при наличии желания стать фуллстеком и получить соответствующий буст к з/п.

Для людей, которые любят IT и хотят работать. Желающим быть 98м членом команды, пишущим 1000 строк кода в код и сидящем на з/п — мимо:)

Долгое время не мог решиться сменить фриланс на настоящую работу в компании из-за своего, в прошлом, «успешного» опыта работы с киевскими опенсорс и продуктовыми компаниями. Я искал компанию/друзей/семью, которые полностью раскроют мой потенциал и ещё и будут лояльно относиться к моей частичной занятости на курсах, где я преподаю фронтенд трижды в неделю.

Так вот, к чему я, сейчас уже идёт 5-й месяц моей работы в FTL, за это время я значительно вырос в своей основной специальности, а ещё, менеджмент построянно настроен на то, чтобы я знал и зарабатывал больше, поэтому параллельно еще появились и улучшаются мои знание в английском языки и бекенд части (не знаю как это получилось :-D )
Вишенкой на торте является то, что за неполных полгода я уже 6-й раз лечу в командировку в Германию

Поддержу предыдущего комментатора

успіхів з таким підходом

місяць годували розповідями що людина їм потрібна "на тиждень назад",скасовував всі співбесіди і кілька офферів бо підтвердили що мене беруть.домовились що виходжу в назначену дату. за день до виходу, написавши hr, дізнаюсь що мене не найнято,бо щось не так хтось зрозумів.
результат: втрачений місяць часу, пішов з попередньої роботи, втрачено кілька офферів

успіхів з таким підходом

Микола доброго дня,
з нами працював позаштатний рекрутер який вам давав інформацію без нашого відома. Після цієї ситуації ми провели з ним бесіду. Зараз припинили наше співробітництво. Це було не професійно з нашого боку. Від імені компанії прошу вибачення за Ваш втрачений час.

Вакансії Faster Than Light