23 червня 15:59
Один з найнеприємніших досвідів співбесіди.
Уявіть, що на відповіді кандидата інтервʼюер (тех лід) починає посміхуватись, в голосі відчутний скепсис, ніби все, що говорить кандидат рівня Senior — це маячня, і звучать питання по типу «а у вас є сертифікація, щоб це стверджувати?»... Добре, що хоча б без поліграфу.
Якщо кандидат з повагою до компанії швидко виконав тестове завдання (неоплачуване), було б чудово навзаєм також поважати час кандидата і:
— провести нормальний інтро колл з HR (тому що без нього навіть незрозуміло, чи захоче кандидат співпрацювати з вами взагалі) — інтро було скіпнуте просто «тому що так зручно компанії»
— не наганяти купу людей, які просто сидять і мовчки дивляться
— провести техліду тренінг з полайт комунікації (бо вона посміхалась і намагалась бути ввічливою, але питання були формату «доведи, що в резюме написана правда і кожну технологію ти знаєш на 100%»)
Тому я обірвала співбесіду через 20 хв, бо це було ніби поліграф.
Валерія, доброго дня! Хочемо прояснити ситуацію з нашого боку.
Щодо складу учасників: оскільки вашу кандидатуру розглядали одночасно на два різні проєкти, на зустріч прийшли менеджери обох напрямів, якi хотіли розповісти про проєкт та відповісти на ваші запитання. Технічний експерт відповідала лише за перевірку стеку. Тобто велика команда на зідзвоні — це не спроба створити масовку чи тиск, а бажання швидко звести докупи всі процеси.
Що стосується самої технічної дискусії: запитання про сертифікацію чи базову теорію це частина нашої стандартної валідації досвіду, навіть для Senior рівня. Проте, будь-яка перевірка знань чи оцінка мислення має залишатися коректною. Якщо під час розмови ви відчули дискомфорт — це збій у комунікації з нашого боку, якого ми точно не прагнули. Рішення зупинити зустріч у момент, коли вона стала некомфортною, є цілком зрозумілим.
Вдячні, що ви розповіли про це. Відгук підсвітив моменти, які треба переглянути, тож ми вже взяли це в роботу, щоб внутрішні процеси та стандарти інтерв’ю залишалися професійними. Дякуємо за ваш час і за класну роботу над тестовим завданням!
1 коментар
Підписатись на коментаріВідписатись від коментарівКоментарі можуть залишати тільки користувачі з підтвердженими акаунтами.