Erudito — кожна дитина має суперсилу.
24 червня 2020

Middle Full-stack engineer (вакансія неактивна)

Харків

Необхідні навички

3+ years of experience with Node.JS and/or React.JS,
Experience in SQL, NoSQL DB
Experience in a CI\CD,
The ability to find good and intuitive solutions
Good Architecture expertise, Design patterns
Good communication skills, team player.

Пропонуємо

Opportunity for self-realization as and professional growth;
Opportunity to tune up the processes and implement innovations;
Stable compensation package with regular reviews;
Dynamic project with modern technologies;
Strong team of professionals
Friendly atmosphere
Team building events;
Modern and spacious office in the downtown

Обов’язки

Building scalable modern Application architecture for a full life cycle: Design, Implementation, Testing and Monitoring
Develop core business logic
Design and optimize DB layer
Design and improve CMS for a different type of content
Keep high-level security on the project
Writing high-quality code using industry’s best practices (e.g. clean & testable code);
Participate in every stage of the product, from concept, through design, implementation and testing, to production and support;

Про проєкт

Мы ищем профессионалов, кому не все равно.
Тех, что хочет и может что-то менять в этой стране и в мире.

Проект Erudito меняет подход к школьному образованию. Если вы классный специалист, которому нужна высокая цель, вы понимаете для чего нужна синергия и цените общий вклад выше собственного — пишите, будем рады принять вас в семью.

Гарячі Node.js вакансії

  • Senior Full-Stack Developer (Node.js + ReactJS + Go) в Sigma Software, Угорщина, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Познань (Польща), Прага (Чехія), Стокгольм (Швеція), віддалено
  • Principal Backend Developer NodeJS (AdTech) в Sigma Software, Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Полтава, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Познань (Польща), Прага (Чехія), віддалено
Всі Node.js вакансії