Привіт! Ми команда Епіцентр Маркетплейс. Ми — автономна IT компанія в складі великого холдингу «Епіцентр». Наша місія — робити побут покупців краще кожного дня. Наш основний продукт — це маркетплейс платформа, яка об’єднує покупців та продавців зі всієї України.
27 листопада 2020

Automation QA (JS) (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

● At least 2+ year experience in automation;
● Knowledge of JavaScript;
● Experience in testing of web services / API;
● Experience with version control systems such as Git;
● Knowledge of different testing methods, techniques and types;
● Good knowledge of CI/CD process;
● SDLC understanding;
● Experience in test documentation (check-lists, test-cases, etc.);
● Excellent communication and analytical skills;
● Open to learning new things;
● Будет плюсом;
● Experience with Cypress framework;

Пропонуємо

● Competitive salary;
● Friendly and highly professional team;
● Dynamic development opportunities;
● Comfortable office with a convenient location (Kyiv, Voskresenka).

Обов’язки

● Automated JS testing
● Active participation in the development process;
● API testing;
● Support of existing test documentation;
● Quality assurance of team-developed functions;
● Participate in training test teams to create automated tests on JS

EpicentrM — IT компания, которая развивает платформу Эпицентр Маркетплейс и входит в группу компаний Эпицентр К.

Маркетплейс платформа «Эпицентра» — дает возможность малому и среднему бизнесу продавать свои товары в топ-3 по популярности интернет-магазине в Украине.

Основная цель — дать возможность клиентам получить доступ к самому широкому спектру украинских товаров в одном месте.

Гарячі вакансії

Всі вакансії