EPAM

Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Хмельницький, Черкаси, Чернівці

27 липня 2016 12:22

Viktor Chmel, Senior QA Automation в Datagazer

Пішов мій останній тиждень в ЕПАМі, і я вирішив написати свій відгук, а то тут їх щось замало, як для такої великої компанії. Імовірно цей відгук буде корисний людям схожим зі мною за професійним профілем. Я світчер. Пропрацював адміном, потім в ІТ безпеці біля 15 років. Останній рік в банку ретельно тестував, як сам VPN комплекс, так і відверто сирий VPN клієнт від одного іменитого вендора, почав цікавитися тестуванням взагалі, закінчив курси по Java, QA, QA Automation в Bionic University. Потім сталася криза і для мене перейти з нач. сектору на позицію мідла стало можливим без падіння по зарплаті, що важливо для моєї великої родини. Перейшов, благо IT досвід дозволяв спокійно відповідати на питання на співбесіді з нульовим досвідом тестування саме в аутсорсингу. Мене брали в ЕПАМ взагалі, а потім впродовж тижня підшукали вже проект в області eCommerce, де я ще сьогодні працюю.

«Ваша кар`єра — це рішення, які за вас приймають інші люди». Це гасло я дуже чітко тримаю в голові, але чесно кажучи лише через півроку роботи тут нарешті зрозумів, як працює система. В ЕПАМі Ресурс Менеджер (РМ) є єдиною людиною, що безпоесередньо впливає на вашу кар«єру, про це не кажуть на співбесіді, і не знаю чи можливо їх прямо там перебирати і обирати кращого. Імовірно ні, але потім його можна змінити. Дізнаватися нажаль доведеться через особисті контакти. Люди з яких треба почати — HR Business partner вашого юніта. Нажаль дуже часно РМ завантаженні своєю проектною роботою і бачитися ви будете стандартно раз на півроку під час оцінювань. Порада: проявляйте ініціативу, пишіть, дзвоніть, зустрічайтесь додатково. Ставте РМу не зручні питання. (Моє улюблене «Що я маю зробити, що заробляти більше»). У них така робота. Якщо не бачите адеквату можете міняти РМа, інакше надовго застрагнете десь на одному місці. РМ оцінює вашу роботу по відгуках людей, що працюють разом з вами, тому нажаль, якщо ви блискуче робите свою роботу, але окрім вас про це ніхто не знає — оцінки будуть низькі. Треба більш докладно з цифрами, метриками, тощо розказувати чим ви займалися минулий день на щодених стендапах. Піднімати візібіліті. Мені, як інтроверту, це трохи напряжно було робити на початку, як варіант можете більше писати тексту в командний чатік зі своїми результатами.

ЕПАМ ідеальна компанія, щоб рости в сторону менеджменту. Тут є ким порулити ;) Проекти великі, людей багато, і мало хто хоче кидати своє програмування/тестування заради того, щоб стати скрам майстром, чи тех лідом. Це шанс для вас ;) Я знаю людей, що відмовлялися від оферів з +$1К до зарплати, бо знали, що вони тут виростуть набагато більше.

Стосовно умов для розвитку, що тут просто рай: безліч офлайн, онлайн, внутрішніх MOOC курсів технічних, повно вже записаних старих лежить у внутрішній мережі. Є центри компетенції з будь-якої теми, куди ви можете задати свої питання. Напр. мене цілу годину консультувала колега з Білорусі стосовно особливостей специфічного performance testing, після того, як я написав на певну групу розсилки. Є цілий англійський департамент, який не просто проводить заняття по підручнику, а проводить відео-класи, ігри, тощо, заняття з нетівами, це буденна справа. Багато юзер-груп і конференцій. Але все рівно ваша кар«єра — це ваша справа. Ніхто просто так вас рухати не буде. Рухайтеся самі. Дізнавайтеся про програми менторингу, нові проекти, що заходять, нові вакансії, що відкриваються, тощо. Під лежачий камінь вода не тече. Якщо «сидіти на попі рівно», то так і будете сидіти з тією ж зарплатою і тим же тайтлом.

У мене була мрія почати ділися досвідом з іншими і ЕПАМ надає таку можливість і навіть її оплачує. Я розробив і провів курс по «Bash scripting & Unix basics» у відповідь на запит навчального центру для одного з проектів. Було прикольно, особливо, що за цей досвід мені заплатили по суті ще одну місячну зарплату. Правда навантаження по проекту ніхто не відміняв і мені довелося вставати о 4:00, щоб встигнути зробити і те і інше, але я сам цього дуже хотів.

Які недоліки?
Розмір компанії. Він так чи інакше впливає на швидкість прийняття будь-яких рішень в тому числі і по вашому кар«єрному просуванню. Але тут мабуть нічого не вдієш. Зато всі внутрішні процеси один раз правильно запущені з імовірністю 100% точно дійдуть до успішного результату: нарахування лікарняних, відпустки, страховки і інша корисна бюрократія.

Потрапляння джунів зі сторони — практично не можливе, бо працює свій центр підготовки цих самих джунів. Рішення просте, або ростіть до мідла до ЕПАМу, або ідіть в цей центр підготовки. Зараз стільки ресурсів для навчання, що проблем не бачу.

Всі інші проблеми які були — успішно вирішувалися, якщо хотіти їх вирішити. Традиційне «бурчання на кухні», чи в курилках ніяких результатів нажаль не дає, бо люди, які можуть вирішити проблему так само продовжують про неї нічого не знати. Кажіть, що проблема існує, і вона вирішиться.

8-е місце в рейтингу роботодавців «понад 1500 спеціалістів»