Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
ELEKS — інженерна інноваційна компанія, яка надає послуги з розробки комплексних програмних продуктів. Майже 30 років ми працюємо партнером з інноваційних програм у компаніях із Fortune 500, великими підприємствами та технологічними лідерами.
13 квітня 2017

Middle Crystal Reports Developer (вакансія неактивна)

Львів

Необхідні навички

Having at least 1+ years of experience in development with Crystal Reports
Strong knowledge of SQL
Data analysis skills
Upper intermediate English level
Knowledge of Java will be a plus

Буде плюсом

Attention to client
Sense of responsibility
Self-improvement potential, ability to quickly learn new technology
Problem solving skills
Working in team
Attention to details
Analytical mindset
Dedication and attitude towards success

Пропонуємо

Сompetitive Social package
Challenging tasks and R&D activities
Professional development
Project from scratch
Team of professionals
Dynamic environment with low level of bureaucracy

Обов’язки

Design Crystal Reports
Develop SQL queries on MS SQL Server and Azure SQL
Direct communication with customer, customer’s in-house engineers and third-party vendors

Про проєкт

Crystal Reports development for big retail solution provider. USA-based customer.
Scope of work: product features development, support of existing features.
Metodologies: Scrum.

Гарячі вакансії для початківців

Всі вакансії для початківців