ELEKS — інженерна інноваційна компанія, яка надає послуги з розробки комплексних програмних продуктів. Майже 30 років ми працюємо партнером з інноваційних програм у компаніях із Fortune 500, великими підприємствами та технологічними лідерами.
23 листопада 2020

Middle Database Developer (вакансія неактивна)

Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль

Необхідні навички

Knowledge of SQL Server 2017
Experience SQL Server Data Tools 2016 (SSRS only)
JIRA, GIT, TFS
At least upper-intermediate level of English

Пропонуємо

Above average compensation and competitive Social package
Close cooperation with a customer
Challenging tasks
Competence development
Ability to influence project technologies
Projects from scratch
Team of professionals
Dynamic environment with low level of bureaucracy
Medical insurance

Обов’язки

Modification of SSRS reports
Creating /modification of procedures, functions and indexes
Сreating Sub-Queries and Joins for complex queries involving multiple tables and Exception Handlers
Debugging and troubleshooting issues

ELEKS Software Engineering & Development Office is looking for a Middle Database Developer in all our locations.

ABOUT PROJECT
The company with a million rhubarb is located in the United States, domain — finance. This is a web platform for brokers to organize the process of working with clients. CRM for management and attraction of new clients.

Гарячі вакансії

Всі вакансії