Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
ELEKS — інженерна інноваційна компанія, яка надає послуги з розробки комплексних програмних продуктів. Майже 30 років ми працюємо партнером з інноваційних програм у компаніях із Fortune 500, великими підприємствами та технологічними лідерами.
1 серпня 2020

Senior/Expert C++ Developer (вакансія неактивна)

Київ, Львів, віддалено

Необхідні навички

Experience in C/C++, LibSodium, networking

Буде плюсом

Experience with D + Vibe.d , REST API, Docker will be a plus

Пропонуємо

Above average compensation and competitive Social package
Close cooperation with a customer
Challenging tasks
Competence development
Team of professionals
Dynamic environment with low level of bureaucracy
Medical insurance

Обов’язки

The developers will be working on developing a server. The goal is to build a decentralized, proof-of-stake, open blockchain system.

Про проєкт

Our customer focuses on establishing a decentralized blockchain platform
which can implement a democratic decision-making process based on Trust Contracts and Congress Network that are described in the existing BOScoin White Paper.

Гарячі вакансії

Всі вакансії