Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
ELEKS — інженерна інноваційна компанія, яка надає послуги з розробки комплексних програмних продуктів. Майже 30 років ми працюємо партнером з інноваційних програм у компаніях із Fortune 500, великими підприємствами та технологічними лідерами.
16 грудня 2019

SEO Specialist (вакансія неактивна)

Київ, Львів

Необхідні навички

3+ years of experience in SEO
English Upper — intermediate and higher
Knowledge of Google AdWords and PPC Campaigns
Google Analytics and Google Ads certifications would be a plus

Пропонуємо

Above average compensation and competitive Social package
Challenging tasks
Competence development
Team of professionals
Dynamic environment with a low level of bureaucracy

Обов’язки

On-page and off-page optimization
Research and analyze market trends to recommend SEO and PPC changes
Perform ongoing keyword research to ensure the content team has timely content ideas
Creating, implementing linking strategy
Executing our paid search strategy by creating new keywords and optimizing for high-quality scores

Гарячі вакансії

Всі вакансії