Datagrok

Я працюю в Datagrok на позиції Data Scientist вже майже 1.5 роки, і я дуже задоволений.

Я вивчив JS, TS, HTML і CSS, бо мені подобається автоматизовувати процеси розроби ліків для вчених, що працюють у лабораторіях фармацевтичних компаній. До цього 4 роки працював над обробкою біомедичних сигналів на Python, Matlab/Octave, R.

Оплата праці: ринкова. Її перегляд компанія ініціювала через півроку від початку роботи. На наступний день після річниці перегляд ініціював я.

Керівництво: відкрите до побажань щодо покращення робочого процесу. Пдатять за курси для покращення навиків публічних виступів. При мені тричі змінювалась система регулярних мітингів для обговорення питань, і звітування про зроблені задачі. Всі зміни були успішними. Доповнюються guidelines, де описані дії для онбордингу у компанії та середовищі її клієнтів.

Колектив: завжди можна знайти людину, яка відповість на твоє детально сформульоване запитання, написане в загальний чат.

Кар’єрне зростання: важливо бути ініціативним, не боятись брати на себе відповідальність, і писати про труднощі в загальний чат, тоді швидше розберешся в платформі, і матимеш хороший зворотній зв’язок від представників клієнтів з якими ти працюєш. В компанії є різні відділи: розвиток ядра платформи, біохімія, моделювання, клінічні випробування, і т.д. Є потенціал створення нових відділів, якщо в тебе є компетенції і бачення розвитку.

Культура: радикальна чесність: ввічлива і пряма (see «Radical Candor» by Kim Scott).

Підхід до роботи: робочий день починається зі стендапу, де треба описати твій теперішній робочий процес по пунктам: Done, In progress (include an estimate), Plan (include an estimate), Blockers, Miscellaneous. Потім можуть бути мітинги один раз на два тижні по твоїм напрямкам, у яких ти задіяний плюс мітинги з клієнтами.

Допомога і підтримка: коли почалась війна, всі пропонували допомогу, всі з розумінням поставились до зменшення продуктивності після початку війни або обстрілу твого міста.

Підтримали: Oleksandr PapevskiyVolodymyr

Я працюю в Datagrok вже майже рік на позиції Junior Data Scientist. Прийшов у компанію майже без досвіду, але з наполегливістю і допомогою колег доволі швидко розібрався що до чого.
Під час співбесіди мене попередили, що необхідно буде розвивати навички веб-розробки також, оскільки компанія розробляє веб-платформу, тому я опанував ще й TypeScript :)
Я відчуваю, що моя робота має глобальне значення і приносить користь. Окрім цього дуже приємно, що в компанії мінімум бюрократії і можна гнучко керувати своїм часом. Керівництво серйозно ставиться до добробуту співробітників і йде на діалог.
Найбільшою складністю на початку роботи в Datagrok було розібратися в API, оскільки для деяких методів документації бракувало — доводилося розмовляти з колегами щоб дізнатися та розбирати код, який використовує такі методи, експериментувати. Однак зараз ми опрацьовуємо цей недолік і документація API вже стає краще, ми додаємо більше прикладів використання API і навіть туторіали :)

Окремо хочеться відзначити дії компанії і підтримку співробітників з України з моменту початку війни. Війна була шокуючою для кожного українця і особисто я не міг концентруватися на роботі перші тижні війни, до чого лояльно віднеслося керівництво: від нас не очікували будь-яких результатів перші декілька тижнів або роботи взагалі. Керівництво і всі наші партнери пропонували надання допомоги українцям, які працюють в Datagrok з житлом за кордоном або у відносно безпечних областях України. Керівництво закликало звертатися стосовно будь-яких питань і за допомогою: чи то для себе, чи то для своєї сім’ї.

Підтримали: Olena ZhuravskaVadym Kovadlo

Сейчас явно не время писать отзывы (01.03.2022), но иначе я просто собьюсь со счета и забуду.

Проработал в датагрок чуть меньше месяца как Junior Data Scientist (по крайней мере, так это было названо в вакансии). По факту же, из меня пытались лепить непонятно что под свои нужды, а именно: Сборка С++ кода при помощи WebAssembly/Emscripten и запуск на платформе при помощи Java Script. При этом, в моем резюме было явно сказано, что я не веб и не C/C++ спец. Естественно, мне это не нравилось вообще, а ребятам казалось, что я «должен делать лучше». Основные лица команды налаживали абсолютно контпродуктивную обстановку в коллективе: Алекс Парамонов игнорил вопросы связанные с его деятельностью и жаловался другим лидам, что юниоры, видите ли, не делают все сами. От Дена Скатова же я услышал «ты можешь лучше» на последнем звонке. Действительно могу, прекрасно развиваюсь как специалист и занимаюсь куда более интересными вещами в другой компании.

Работал с этой конторой я больше года назад, и даже не вспомнил бы, не будь войны. Половина коллектива у них из россии, я решил предложить им поделиться полезной инфой, чтобы поскорее восстановить мир, выслал телефоны МО Украины по вопросам военнопленных, за что был забанен. По всей видимости, в коллективе введен режим «без политики» во время войны (максимально идиотское решение), либо процветает откровенный русский шовинизм, из-за которого гибнут граждане Украины. Так или иначе, Datagrok далеко не лучшее место работы, я призываю всех специалистов из Украины игнорировать вакансии этой конторы, всегда.

Это Андрей Скалкин, CEO Datagrok. Иван Станков действительно проработал у нас месяц где-то год назад, после чего мы расстались с ним так как он не прошел испытательный срок (с полной зарплатой). Со спецификой работы он был ознакомлен (DS у нас тоже есть но он до него не дошел). Я считаю, что если человеку не нравятся задания то стоит поднять этот вопрос или уволиться, а не саботировать работу. Не буду писать деталей, но с отзывами Алекса и Дена по поводу Ивана я согласен. Рад что Иван профессионально развивается в другой компании, надеюсь последует и личностный рост.

После расставания по недосмотру не был дезактивирован его логин в наш приватный слэк. Месяц назад наши инженеры получили от него просьбы передать логины и пароли серверов якобы украинским хакерам; естественно, его логин был дезактивирован.

По поводу войны — Datagrok занимает предельно однозначную позицию за Украину, озвученную мной здесь — https://www.linkedin.com/posts/andrew-skalkin_standwithukraine-activity-6903072309305765888-05cU?utm_source=linkedin_share&utm_medium=member_desktop_web (этот пост кстати был прочитан более чем пятью тысячами людей). Мы как компания даём немалые пожертвования украинской армии и в другие фонды. Все россияне, работающие на нас, поддерживают Украину, и уже переехали в другие страны (двое, придерживавшиеся других взглядов и оставшиеся в России, уже не с нами — наверное у них и профайл в линкедине не обновлён так как там линкедин запрещен). Эти же самые уехавшие нормальные россияне сами собрали деньги, которые пойдут на поддержку коллег в Украине.

Да Иван, я согласен что это не лучшее время писать отзывы, поверь у нас всех в компании есть сейчас дела важнее чем отвечать на такие инсинуации.