DataArt

Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Івано-Франківськ, Кременчук, Полтава, Астана (Казахстан), Варна (Болгарія), Вроцлав (Польща), Єреван (Вірменія), Краків (Польща), Ларнака (Кіпр), Лодзь (Польща), Люблін (Польща), Рига (Латвія), Софія (Болгарія), Тбілісі (Грузія), Алмати (Казахстан)

10 грудня 2019 11:25

Volodymyr Bahmatyuk, Senior Big Data Engineer

FYI
Рекрутери DataArt знайшли мене в LinkedIn, запропонували вакансію Data Platform Engineer. На 5-10 хвилині пре-скрінінгу по телефону з Lililya Orel, рекрутер спитав чи готовий я на роботі використовувати російську мову. Сказав що все розумію по-російськи, але в спілкуванні надаю перевагу українській та англійській (рівень якої навіть не перевірили). Виявилось, вони не готові розглядати кандидатів, які не готові говорити російською)
P.S. Думаю передав ситуацію доволі достовірно, з мого боку все було дуже адекватно, тому я на 100% впевнений що саме небажання переходити на російську стало причиною відмови. Справедливо буде сказати, що відмовили мені дуже м’ягко і культурно.

6 коментарів

Дуже оперативно отримав листа з поясненням. Рекрутер вважає що ми неправильно одне одного зрозуміли: вони хотіли мене попередити, що в офісі говорять російською мовою, проте потреби переходити на російську не було. Я в свою чергу зрозумів це як необхідність переходити на російську.

Мені це недорозуміння здається дещо нелогічним по двох причинах:
1. Мене спитали якими мовами я говорю, я сказав що все розумію, але говорю укр/англ. Мене перепитали за російську. Можу помилятись, мені здається було, як мінімум завуальоване, питання чи я не готовий говорити на російській. По крайній мірі після того, як я сказав про укр/англ, розмова іще деякий час (1-2 хвилини?) крутилась довкола мовної теми і на ній і завершилась.
2. Саме попередження про те, що в офісі говорять російською мовою (без необхідності переходити на неї) видається мені доволі дивним. Працюю в Києві в ІТ 7 років, ніколи не зустрічав колектив в якому б не говорили російською.

Все-таки надіюсь це було недорозуміння.

Підтримали: Bogdan Andreyko

*Поправка, «Мене спитали якими мовами я говорю, я сказав що все розумію на російській, але говорю укр/англ. »

1. Справа в тому, що DataArt має центри розробки в декількох країнах. І якби з’ясувалося, що ви розумієте, наприклад, польську чи болгарську, ми б так само уточнили, чи говорите ви нею, хоча це й не вплинуло б на результат інтерв’ю =) Це запитання було, скоріше, уточнюючим. А з колегами з інших країн, звісно, можна спілкуватися англійською.

2. Насправді ми регулярно спілкуємося з кандидатами, які не готові працювати в компанії, де колеги використовують російську. І стаж роботи в Києві на це, на жаль, не впливає.

Здається, ми, на жаль, дійсно неправильно зрозуміли або невірно інтерпретували ваші слова під час інтерв’ю. Ми вже обговорили це з нашими колегами та постараємося зі свого боку не повторювати подібних помилок. Дякуємо, що звернули на це нашу увагу!

Респект ! Та сама ситуація : відразу було поставлене питання про володіння російською мовою. Оскільки члени команди з рф і їм комфортно розмовляти своєю мовою. Отримавши відмову співбесіда була закінчена. Технічна частина нікого вже не цікавила.

Володимире, дякуємо за відгук! Насправді ми не маємо вимог щодо того, щоб наші колеги розмовляли російською. Основною робочою мовою в нас є англійська.
Наразі ми з’ясовуємо ситуацію з нашими HR-менеджерами. Найближчим часом зв’яжемося з Вами особисто та відповімо більш детально тут у коментарях.

у них частина колег в Росії сидить, можливо в цьому справа, бо вони не розують нашу мову. теж це не сподобалось.