18 серпня 2022 16:13

Александр Савенков

Пробувався на позицію Trainee Ruby, маючі досвід роботи з іншим стеком та бажання свічнутися на RoR і при цьому не писати прості пет проекти в стол, а за якусь символічну плату навчатися стеку у компанії під менторством спеціалістів. Вакансія не потребує досвіду, для новачків, «перша робота» — класс. Скинули тестове завдання, за його виконання та захист пообіцяли заплатити, що дуже підбадьорило. Зробив лише обов’язкові пункти і деякі додаткові, адже все таки шукав себе не лише в цій компанії і не мав достатньо часу, хоч і зробив все в зазначений термін. Попросили написати ще тести до проекту, що були додатковим пунктом, але відтепер(можливо лише для мене) стали обов’язковими — написав. Отримав фідбек «дуже добре справилися» і запрошення на співбесіду, де від мене вже вимагали знання Ruby, RoR, інструментів цього стеку і + ще JS та React. Фронтенд одразу в вакансії був описаний як опціональний, а досвід з Ruby міг перекриватися досвідом з Python чи PHP, адже позиція передбачала трьохмісячне навчання потрібному стеку на учбових проектах, на співбесіді це виявилося не так та знати потрібно було багато чого, що не вказано в вакансії і не оговурювалося в переписці або було опціональним. В кінці кінців отримав фідбек, що маю не достатньо знань і навичок для роботи фуллстек розробником за триста умовних одиниць і за тестове мені платити не будуть:) Читавши відгуки тут та на інших сайтах, сподівався що компанія відтепер буде обережнішою зі своєю репутацією, але ні( Все ж це лише мій досвід і нікому його не нав’язую.

Підтримали:  Ярослав Характерник

Шановний Олександре, нам дуже шкода, що у Вас склалось таке негативне враження. Тому ми хотіли б ще раз обґрунтувати нашу відмову. Ви дійсно добре виконали тестове завдання, причому на мові програмування Ruby, яка до того Вам була незнайома. Тому ми запросили Вас на співбесіду.
Як Ви розумієте, співбесіда — це важливий момент, коли кандидат має захистити свою роботу та показати, що виконав її самостійно та розбирається у виконаному завданні. В умовах прописувалося, що тестове завдання оплачується після його успішного захисту на співбесіді. На жаль, ви не змогли його захистити, так як не орієнтуватись в базовому синтаксисі Ruby, в базових типах даних і методах. Наш досвід каже, що в цих речах мала б орієнтуватись людина, яка виконала тестове завдання самостійно. Ви дійсно зробили тести, але, на жаль, не змогли пояснити нічого про них на співбесіді. Також, на нашу думку, Вам бракує базових знань в програмуванні включно з основними принципами ООП.
Додаткові запитання ми задаємо всім кандидатам на цю позицію, але ці знання не є обов’язкові, вони йдуть як плюс при відборі кандидатів, що проводиться на конкурсній основі. Звісно ми зауважили і позитивні сторони. У Вас досить хороші знання баз даних і git. Ми надали Вам детальний фідбек, де розписали, в яких саме областях у Вас є пробіли у знаннях. Будемо раді надати Вам список рекомендованої літератури, яка допоможе вам усунути ці пробіли.
Дякуємо Вам за час і зауваження. Бажаємо Вам успіхів у пошуку роботи і успішного старту Вашої IT-кар’єри.

Підтримали: Danyil DunaiskyiPavlo Marii

Доброго часу, вам. Вибачте, але ніхто не перевіряв в мене на співбесіді чи розбираюсь я у виконаному завданні і чи робив я його самостійно. Навіть, коли я почав говорити про GraphQL, що використовувався в тестововму, мене перебив інтерв’юер та сказав «Ні, ні, це не треба, розкажи що знаєш про REST API». Інтерв’юер не відкрив моє тестове на співбесіді і не запитував як я зробив це, чому саме так, не питав як можна було б реалізувати це по іншому і так далі, це не був захист. Про базовий синтаксис рубі я відповідав на питання, базові типи даних, можливо, назвав не всі, адже дійсно було складно переключитись на нову мову програмування, з якою знайомий тиждень і на якій реалізував одне не складне тестове. З приводу тестів було лише одне запитання і запитання про тулзи для дебагу в рубі, які я просто не використовува при розробці, а про vcr, rspec, webmock що використовувались при написанні тестів запитань мені задано не було. Про «знання, які не є обов’язкові» і про які в мене питалися на співбесіді, мені також написали у детальному фідбеку, де пояснили, що мені все ж потрібно довчити це, потикати ось це і на цих «не обов’язкових» знаннях, все ж, акцентували увагу. Я бачу ви, наразі, просто переробили свій «детальний фідбек», взявши до уваги мої доцільні зауваження: згладили кути, десь підбрехали і т.д. Наприклад, ваш рекрутер зазначив, що оплата тестового буде після його виконання і захисту, а потім вже повідомив, що лише в разі працевлаштування і ви на основі мого зауваження на цей рахунок виставили як захист технічну співбесіду, яка, явно проводилась не на трейні позицію і точно не по тим вимогам, що були зазначені у вакансії і захистом стала лише після мого зауваження. Так тоді знову не зрозуміло: захист треба був чи, всеж, успішне працевлаштування для отримання оплати? Повірте, я не проти якщо ви вважаєте, що в мене не достатньо знань для стажування у вас, я не проти того, що я, дійсно, хвилювався на співбесіді, адже я й очікував в більшості захисту саме тестового, питань суто по обов’язковим вимогам вакансії і питань на трейні позицію, після якої також можуть і не запропонувати оффер в компанію, а не на позицію джуніор фулл стек, як мінімум. Я проти того, що в вимогах до вакансії не були вказані обов’язковими знання, які в мене запитували і які в негативному фідбеку до мене вказали, як обов’язкові для роботи-навчання на цій позиції. Я проти того, що ваш рекрутер, подивившись, на моє CV не відсіяв мене відразу, якщо, як мені написали в фідбеку, «я ж подаюсь на рубі позицію і повинен вже добре знати рубі, рор і необхідні тулзи», а в моєму CV про досвід з рубі не було ні слова. Я проти того, що рекрутер, також, надав мені не достовірну інформацію з приводу оплати тестового, а після витраченого часу на нього, доробок і переробок додаткових, здавалося б, вимог, вона повідомила мені вже зовсім іншу інформацію. І я проти того, що ви, замість того щоб надавати кому треба по шапці, вибачитись і виправитись, відбрехуєтесь і виправдовуєте компанію та людей, яким було доручено наймати кандидатів по цій позиції і які накосячили по багатьом пунктам. Дякую за приділену увагу)