Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
42flows.tech is an international company that specializes in creating banking and fintech solutions: from integrations between banking, fintechs, and big tech companies, implementation of middleware and API layers to building neobanks from scratch and beyond.
1 червня 2021 Перша робота

Trainee/Junior Backend developer (вакансія неактивна)

Львів, Дніпро, віддалено

Необхідні навички

Experience with Node.JS(express);
Experience and understanding of Git;
Experience and technical understanding PostgreSQL (sequelize, sequelize-cli);
Experience and technical understanding Redis

Буде плюсом

— AWS (CodeCommit, CloudWatch, Parameter Store);
— Experience and understanding of libraries Axios, Moment, Joi;
— Experience and understanding of libraries Jsonwebtoken, Bcrypt, Crypto-js

Пропонуємо

We develop innovative products that create new era of interaction between people.

— We develop projects from scratch using the latest technologies and frameworks (no legacy code or out of dated frameworks);
— We actively support and encourage your professional growth, by generously sharing information and expertise with them;
— You can make technical and functional decisions regarding product development in close cooperation with customers;
— We have a transparent performance evaluation process and career paths for all the employees;
— We are open to each other’s mistakes and honestly talk about them;

And yep we offer:
— Regular salary review ( every 6 month for Middles, every 3 month for Juniors and once per year for Seniors);
— 18 working of paid days off;
— Paid sick leave;
— Free English courses;
— Flexible working schedule.

Обов’язки

Як взяти участь?
Заповнити аплікаційну форму (forms.gle/9wh7AZ6vbfCzTo9z6)
Завдання прийде на пошту автоматично як тільки ти заповниш анкету.
За результатами тестового завдання ми відберемо найкращих кандидатів. Далі з вами зв’яжуться наші HR та Recruiter та будуть планувати технічні співбесіди за результатами яких ми запросимо вас на фінальну частину!
По завершенню проєкту, базуючись на результатах тестового завдання, фідбеку наших розробників щодо технічної співбесіди, можемо запропонувати роботу у компанії.

Про проєкт

Мобільний додаток дозволяє користувачам самостійно записуватися на послуги стиліста, оплачувати їх, а також управляти своїми послугами. Проект складається з мобільного додатку на iOS, панелі управління для адміністратора і панелі управління стиліста.