We are a medium-sized software company with streamlined business processes and zero bureaucracy. Currently, we have a team of 100 professionals and the number of our employees continues to increase by an average of 30% a year.
12 жовтня 2020

junior Node.js developer (вакансія неактивна)

Київ $800–1200

Необхідні навички

• Node.js 1+ лет;
• JavaScript;
• SocketIO;
• Websocket;
• Express (express, npm);
• REST API;
• HTML5, CSS;
• Mysql и Mongo;
• Linux базовые;
• развитое логическое мышление;
• ответственность, трудолюбие и дружелюбие.

Буде плюсом

• RabbitMQ;
• (ES5, ES6+) or TypeScript;
• AWS and clouds;
• понимание архитектуры backend-a;
• умение планировать архитектуру и этапность разработки.

Пропонуємо

• зп 800 — 1200 $
• офис в центре (возможна удаленная работа)
• комфортное рабочее место
• печенье, кофе, фрукты
• тимбилдинг 2 раза в год
• speaking club — 100%
• компенсация занятий футболом и стретчингом — 50%
• компенсация участия в беговых ивентах — 100%

Обов’язки

• разработка веб-приложений

We are digital production company specializing in web and mobile application development. We have been developing our skills in digital since 2011. 70 experienced professionals represent our great team today. Our portfolio is full of amazing diversity and a pool of our clients speaks for itself, check it out brights.io

Our profiles in social networks:
jobs.dou.ua/companies/brights
fb.com/brights.io

Гарячі вакансії для початківців

Всі вакансії для початківців