upSWOT is an American startup that is actively scaling in CEE, Western Europe, and the US.
28 травня 2019

Middle 1C developer (вакансія неактивна)

Київ $1200–1500

Опыт работы с типовыми конфигурациями 1С ERP, BAS ERP, 1С УПП не менее 3 лет;
Знание основ бухгалтерского и управленческого учетов, бизнес процессов на предприятии;
Отличное знание 1С: Предприятие версии 8.х (желательно наличие сертификатов), а также 7.7;
Работа с управляемыми формами 1С;
Умение работать с http сервисами;
Умение работать с JSON;

Умение работать в команде и быть нацеленным на успех;
Исполнительность, серьезность, надежность, инициативность.
Стремление к постоянному развитию профессиональных компетенций;
Готовность работать в команде и нацеленность на положительный результат;

Буде плюсом

Знание C#, .Net Core2, JavaScript, Vue.js, mySQL

Пропонуємо

Работу в быстро растущем международном проекте.

Обов’язки

Конфигурирование и разработка (1с 8.3 УПП и BAS ERP);
Адаптация конфигурации согласно функциональных требований (тех. заданию);
Тестирование и внедрение разработок;
Импорт/экспорт данными между БД 1С и БД других систем (1С-Сайт и т.д.);
Настройка взаимодействия 1С и других программ;
Разработка обработок для выгрузки данных из 1С с дальнейшей передачей информации посредством Web-сервисов

Upswot is the Ukrainian startup which is actively scaling in CEE and and Western Europe.

Upswot is the white-label loan onboarding platform with adjusted business processes, accurate underwriting & pre-scoring to help the Lenders provide more loans to SME better, faster, and cheaper.

Upswot saves days and even weeks for financial analysts, cuts underwriting costs by up to 57%, and increases acceptance rate by 25% by pulling and automatically analysing the data from public registries, and business systems (both cloud and non-cloud on-premise) SME & SE use.

On top of that, we provide ongoing tracking of all crucial, positive, and negative events SME & SE face after the loan is approved.

Thus, Lenders get the insights of what their clients need before they come or call to them... or before they go to their competitors.

The whole technology is totally GDPR compliant and provided totally on banking premises. The data never leaves the bank and our company never has an access and never process the data.

In addition, our technology saves a lot of time for SME & SE by automating reporting to the Lender after the loan is approved.

We are working with several dozens of Lenders in 4 countries.

Гарячі вакансії

Всі вакансії