Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Blackwood Games — киевская студия-разработки видеоигр ААА-класса. У нас работает более 200 высококлассных специалистов, занятых разработкой и поддержкой передовых игр. Команда Blackwood Games на протяжении 6 лет активно работает над созданием и совершенствованием игр для PC, XBOX, PS4.
25 вересня 2020 GameDev

Digital Marketing Professional (вакансія неактивна)

Київ

Необхідні навички

Experience in digital marketing or in sales
Fluent written and spoken English

Пропонуємо

We are happy to offer you:
Unique opportunity to learn from top-mentors of Silicon Valley
Experience within gaming industry
Comfortable office in 5 minutes walking distance from m. Tarasa Shevchenka
Flexible working schedule
• 24+3 days vacation
• Medical insurance
• Lunches
• Gym compensation
• English lessons
• Professional development opportunity

Обов’язки

To negotiate and place adds on bloggers’ streams
To understand mechanics of interaction with opinion leaders
To attract our appliation users through ambassadors

Objective: to promote game bloggers platform (US, UK, Australia market)

Про проєкт

Гарячі Marketing вакансії

Всі Marketing вакансії