Azsoft.rocks — українська IT-компанія, яка є частиною Сusbee Group та надає аутсорс, аутсафф послуги по розробці та впровадженню програмного забезпечення. Серед наших партнерів світові лідери в галузі рітейлу, банкінгу, фінтеху. В компанії наразі відкрито 4 офіса в Одесі Києві, Чернівцях, з командою понад 100 спеціалістів.
27 жовтня 2020

Project Coordinator (вакансія неактивна)

Необхідні навички

— Work experience as a Project Coordinator or similar role
— Work experience in IT (at least six months)
— Excellent communication skills
— Іntermediate level of English
— Solid organizational skills including attention to detail and multitasking skills

Буде плюсом

— Technical experience will be a plus

Пропонуємо

— Flexible working hours​
— ​A competitive salary
— Professional growth
— Exciting team buildings
— Friendly team and support
— 12 paid vacation days per year, paid public holidays according to the Ukrainian legislation

Обов’язки

— Сommunicate with clients on projects
— Work with Team Leads and other team members on project improvements
— Effectively communicate relevant project information
— Decompose technical tasks

We are software development company located in Ukraine with team of experienced developers. Our team helps companies at any stage of the product software development cycle: from R&D and building MVP from scratch, to scaling, UX analyzing and improving.

Гарячі вакансії для початківців

Всі вакансії для початківців