Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
AVRA Technology — продуктовая IT компания, которая специализируется на разработке веб-приложений и веб-решений для малого и среднего бизнеса. В данный момент в компании 2 команды разработки, которые создают SAAS платформу.
24 вересня 2019

Node JS Developer (вакансія неактивна)

Київ $2000–3500

Необхідні навички

Must have:
— 3+ years experience of developing web applications
— 2+ years experience with Node.js
— 1+ year experience with modern any SPA framework (Vue/Angular) or React-based applications
— Good knowledge of SQL databases (MySQL)
— Good knowledge of asynchronous and functional programming models

Буде плюсом

Would be a plus experience with :
— PHP
— Expressjs
— Microservice architecture
— Event-based architecture

Пропонуємо

We offer:
— Opportunity to growth;
— Comfortable office (Lukyanovska);
— Paid sick leave and vacation.

Обов’язки

Responsibility:
— Support existing and develop new applications and microservices using Vuejs + Expressjs

Про проєкт

Avra Technology is looking for an experienced JavaScript Developer to work in a team of product CRM System.

Гарячі Node.js вакансії

  • Principal Backend Developer NodeJS (AdTech) в Sigma Software, Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Полтава, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Познань (Польща), Прага (Чехія), віддалено
  • Senior Full-Stack Developer (Node.js + ReactJS + Go) в Sigma Software, Угорщина, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Познань (Польща), Прага (Чехія), Стокгольм (Швеція), віддалено
Всі Node.js вакансії