Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
«ТОВ АСКЕП» — компанія, що розробляє комплексні рішення для автоматизації медичних центрів, як державного так і комерційного сегменту. Спеціалізуємось на медичному програмному забезпеченні. Рішення, які ми розробляємо проходять цикл рандомізованих досліджень, для забезпечення максимальних потреб користувачів.
9 березня 2020

Middle PHP developer (Laravel) (вакансія неактивна)

Львів $1500–3000

Необхідні навички

2+ years of experience with PHP ( 3+ years general experience in programming)
Good knowledge of Laravel framework
Experience in software development using PHP+MVC
Experience with MySQL, Memcached
Understanding of OOP paradigm

Буде плюсом

Experience with GIT
English is not required but will be a plus
Unit Testing
Following PSR standards
Knowledge API, REST SEO optimization
Experience in a microservices architecture

Пропонуємо

Friendly team and enjoyable working environment
Long-term employment
Interesting project
Competitive compensation depending on experience and skills
Regular assessments and salary reviews
Senior programmer mentoring

Обов’язки

Developing new features for existing Laravel applications
Developing web applications from scratch with Laravel Framework
Developing APIs for mobile applications as well as for web applications

Про проєкт

Based on a successful Ukrainian SAAS project askep.net, developing a similar for the foreign market from scratch.

Гарячі PHP вакансії

Всі PHP вакансії