Small company with up to 15 employees, working for Australian and US market and brands with big ambitions and desire to create and deliver great projects in eCommerce and connected fields. Our passionate team works in a fully creative and friendly environment with plenty of opportunities for personal development.
12 травня 2021

Frontend developer (Shopify) (вакансія неактивна)

Ukraine

Необхідні навички

— Опыт во front-end, вэб-разработка 1+ года
— Уверенные навыки в HTML5, CSS3, опыт с SASS/LESS
— Базовые знания JavaScript
— Опыт с Git и разработка tools as Gulp

Буде плюсом

— Опыт в Magento вэб-разработка
-Опыт в Shopify
-Англиский — Intermediate

Пропонуємо

— Сложные задачи и профессиональный рост;
— Долгосрочная работа;
— Высокий уровень и конкурентоспособная оплата труда;
— Дружелюбная опытная команда;
— Бесплатные уроки английского языка;
— 15 рабочих дней + 5 больничных.

Обов’язки

Magento 2 projects from scratch, depends on developer preference and experience. Possible growth to implementation position or possibility to increase the level of Javascript side.

Гарячі вакансії для початківців

Всі вакансії для початківців