Applicature

Ивано-Франковск, Сан-Франциско (США)

Подавала свою кандидатуру в компанию Applicature в качестве UX/UI дизайнера. Компания потратила огромное колличество моего времени и даже не удосужилась дать мне ответ. Гайс, если даже не готовы взять кандидата, так отпишите ему и скажите причину. Я считаю, что это полное неуважение к человеку.

Таким образом, вы показали, чего стоит эта компания. Никому не советую подавать в свою кандидатуру, Applicature будут собеседовать вас больше месяца, и на этом все.

Поддержали: Oleh OnufrykAnastasiia Dimova

Шановна Авроро, прошу вибачення за такі незручності зі сторони наших колег. Справа в тому, що вакансія, на яку ви подавалися, призупинила своє існування, а людина, яка комунікувала з вами уже не працювала знами в той момент! Тому, саме ці нюанси спичинили такі наслідки!
Ще раз прошу вибачення, таке трапляється)

I had a chance to work with Applicature on several projects and shall admit that it’s a good place for personal development. Challenging projects, innovative domains and top stack give you an opportunity to develop your skills, get experience and become a part of something big.
I was pleasantly surprised about company culture. Applicature offers excellent options for personal development ensuring good working conditions and friendly atmosphere. Considerate and reasonable management, adjusted workflows, wise company policies, regular reviews, mentoring programs, nice healthcare and entertainment bonuses and cosy office make you feel confident about your career.
I highly recommend Applicature for successful candidates. Be sure, you’ll get rewarding opportunities!

Поддержали: Yulia MetilkoNadiya Gryvnak