Ми розробляємо програмні рішення для проєктування, конструювання та виробництва. Працюємо над системами управління даними щодо продукту та керування його життєвим циклом.
26 листопада 2019

Full Stack Developer (Node.js) (вакансія неактивна)

Дніпро, Хмельницький, Львів, Суми, Чернівці

Необхідні навички

• 2+ years of experience in web applications development
• Understanding of modern Web technologies
• Good knowledge of JavaScript, HTML5, CSS, and jQuery
• Experience with Node.js, Typescript, and webpack
• Expertise in MongoDB
• Knowledge of either Vue.js, RxJS, or AngularJS is an asset
• Experience with Three.js is an asset
• Intermediate speaking, reading, and writing skills in English
• Ability to quickly learn new technologies

Пропонуємо

• Competitive salary
• Professional and friendly team
• Convenient office location
• Comfortable workplace
• Flexible work schedule
• Paid vacation, sick days, etc.
• Medical insurance
• Possibility of business trips abroad

Обов’язки

• Design and develop software solutions according to the provided specification
• Implement new features for the existing web application
• Participate in planning and status meetings as a member of the project team
• Deliver projects on time

We are looking for an experienced web developer to implement a new web extension for the entire full-cloud 3D CAD system that lets designer teams work together using any web browser, phone, or tablet.

Гарячі Node.js вакансії

  • Senior Full-Stack Developer (Node.js + ReactJS + Go) в Sigma Software, Угорщина, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Лісабон (Португалія), Познань (Польща), Прага (Чехія), Стокгольм (Швеція), віддалено
  • Principal Backend Developer NodeJS (AdTech) в Sigma Software, Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця, Полтава, Бургас (Болгарія), Варшава (Польща), Краків (Польща), Познань (Польща), Прага (Чехія), віддалено
Всі Node.js вакансії