Ми розробляємо тільки власні ігри, в основі яких лежать наші мрії, ідеї, розуміння геймплею і того, що потрібно гравцям. В наш головний проект Hidden City кожен день грають більше мільйона людей з багатьох країн світу. Гра переведена на 13 мов. У США вона увійшла в ТОП-3 за доходами в жанрі Adventure, а в Японії зайняла 1 місце серед пазлів.
26 грудня 2020 GameDev

Middle QA Engineer / Localization QA (вакансія неактивна)

Київ, Рівне

-knowledge of English (written communication with a multilingual localization testing team);
-experience in game development testing (at least 18 months).

-knowledge of other foreign languages (especially Asian: Chinese, Japanese);
-experience with localization;
-experience with Unity.

Пропонуємо

-join a team that develops the world’s best free-to-play HOPA games with a DAU of one million unique players;
-work in a team of professionals who love creating games;
-competitive salary;
-modern, comfortable office with a view of the Dnipro River (Arsenalna metro station);
-openness to your ideas and opportunity to develop successful ones in our games;
-partial or full compensation for training;
-flexible schedule for the beginning and end of the working day.

Обов’язки

-write test cases for localization tests;
-check builds before localization tests;
-interact with the team of localization testers;
-work with bugs from the localization testing team;
-perform regression tests for localization.

Про проєкт

Гарячі вакансії

Всі вакансії