42flows.tech

Київ, Львів, Дніпро

10 березня 2021 9:41

Вʼячеслав Бузівський, Software developer

Цей відгук буде стосуватися стажування, в якому я брав участь в якості backend-розробника. Крім власне можливості отримання досвіду, мою увагу привернула сама ідея розробки чатбот, яким збираються користуватися реальні люди, тому що цей бот писався для кафедри університету. Подібного роду стажування дають зрозуміти як влаштований процес розробки програмного продукту зсередини, а саме, які інструменти актуальні на сьогоднішній день, як працює методологія agile, як організована комунікація всередині команди (розробники + бізнес-аналітики). Одним з головних принципів стажування була взаємна допомога всередині команди, тому ми самі намагалися правильно розподілити завдання, проводили крос-рев’ю коду, обговорювали технічні моменти реалізації, але в плані архітектурних моментів завжди можна було порадитися з наставниками, які ніколи не відмовляли в допомозі. Також з плюсів хотілося б відзначити гнучкий графік.
Для мене цей досвід був дуже цінний. Рекомендую всім початківцям розробникам і бізнес-аналітикам шукати подібного роду стажування. Спасибі компанії Chatbots: Studio за надану можливість.

Привіт, хотів би поділитись своїм досвідом співпраці з даною компанією. Оскільки, Я — проходив стажування у них, тому думаю у мене є на це право.

Дізнався про можливість стажування — випадково, через ресурс dou.ua у розділі перша робота чи стажування, точно не пригадаю. Виконав необхідні умови аби потрапити на стажування, котрі були перечислені в оголошені, а саме:
— Виконав тестове завдання на Node.js з використанням MongoDB і у разі успішного
Після чого зі мною зв’язались по e-mail, якщо я вірно пригадую та попросили виконати додатково ще одне тестове завдання, однак причини мені так і не пояснили.
Виконав і додаткове завдання, після чого мені назначили технічне інтерв’ю. Після чого зі мною зв’язався рекрутер цієї компанії та пояснили вже детально «Як буде відбуватись стажування \ Скільки часу займе \ Які критерії вдалого проходження стажування \ На що очікувати в разі успішного проходження».
Мене влаштували роз’яснення, котрі надав HR. Однак: уся інформація котра була мені надана — була не достовірною, а саме:
— терміни загального проходження стажування були вказані — хибні. Обіцяли 2 чи 3 місяці (точно не пригадаю) з моменту написання першого тестового завдання, однак фактично вийшло трішки більше 4 місяців.
— критерії успішного проходження стажування, було озвучене наступне «Команда, котра впорається з завданням — зможе розраховувати на роботу». Однак і тут мене обдурили. Добавились неочікувані додаткові етапи, про які раніше не згадували та не попереджали, а саме:
1. тест з англійської мови 2. онлайн тест на перевірку технічних знань 3. Співбесіда з одним із співвласників на загальні теми 4. Співбесіда з ще одним зі співвласників на технічні теми. І тут варто уточнити, що до цих етапів не завжди завчасно попереджували і відмовитись \ перенести в одному випадку навіть було не можливо.
— обіцянки, що у кожної команди буде ментор — була дотримана, однак «ментор» завжди мінявся, нічого толком не пояснював і толку від нього було мало.

З плюсів стажування, можу віднести наступні:
— цікаве завдання, а саме — розробка Telegram bot для соціальних потреб, який працював на AWS
— перший реальний досвід співпраці з людьми над одним проектом
— класна команда

Виходячи з вище написаного, Я не можу рекомендувати цю компанію на роль стажування, однак Ваше право ризикнути. І ледь не забув, команда у котрій я був та приймав активну участь — виграла, пройшов усі додаткові етапи — успішного, окрім останнього «Співбесіда з одним із співвласників на технічні теми», так як мене розбудили та повідомили, що така розмова відбудеться за годину часу і звичайно ця розмова — не задалась з самого початку, після чого мені повідомили, що не візьмуть мене на роботу. Однак через місяць чи два зі мною знову зв’язались та запропонували роботу в якості React розробника і знову з якимось стажуванням та не зрозумілими умовами, і тепер вже я — відмовив їм.